Tesla vyrába už niekoľko rokov autá našich snov. Sú pokrokové, relatívne luxusné a to najlepšie – jazdia zadarmo. Respektíve nie úplne zadarmo, no za pár eur mesačne. Ich pohon nie je benzínový ani naftový, ale elektrický, to už ale určite vieš. Medzi Applom a Teslou prebiehajú rôzne rozbroje, kradnú si medzi sebou zamestnancov a podobne. Očividne si ale vedia navzájom pochváliť produkty. V Cupertine totiž nájdeme mnoho modelov a nabíjacích staníc pre Tesly aj v Apple Campuse.

Tesla je cool

Tesla je v súčasnej dobe značka, ktorá je extrémne populárna už len tým, čo všetko ponúka. Automobily sú síce drahé ale popravde sú to asi jediné reálne použiteľné elektromobily bez spaľovacieho motora. Majú nádherný dizajn a stále sú to viac bežné autá ako zvláštne dizajnové pokusy svetoznámych automobiliek. Tesla v poslednej dobe veľmi dobre vyletela. Po obrovskom úspechu modelu S prišiel veľký úspech s modelom X. Najnovšie čakáme na Model III. Tesla je jednoducho pre moderných ľudí a technologický inžinieri Applu nie sú výnimkou.

- Reklama -

Práve to je tá správna cieľovka pre Teslu. Bohatí inžinieri, ktorí chcú byť moderní a ekologickí zároveň. V Apple musia zarábať obrovské peniaze a tak kúpa jednej Tesly určite nie je až tak veľká investícia. Na Reddite sa objavila fotografia z firemného parkoviska, kde nájdeme vedľa seba hneď 7 vozidiel značky Tesla. Nejde len o modely S ale aj o modely X. Dokonca tu nájdeme aj celkom nový, respektíve facelifotvaný model S, čo znamená, že si ho niekto zaobstaral len prednedávnom.

Na fotografií vzadu potom môžeme vidieť ešte aj BMW i3, ktoré je tiež vydareným elektromobilom, ale popravde sa jeho dizajn nemusí páčiť úplne každému. Netvrdíme, vyzerá ako Prius, no nemusí lahodiť každému oku. Aj keď podľa nás je jeho vzhľad úplne v poriadku, len trochu netradičný. Okrem fotografie, ktorú postol zamestnanec Applu na Reddit a potom ju vymazal, no celkom mu to nevyšlo sa môžeš pozrieť aj na screenshot z Google Maps. Práve tu je firemné parkovisko z druhej strany.

Tesly aj v Apple - svetapple.sk
Tesly aj v Apple – svetapple.sk

Nabíjačky v práci

Je vidieť, že samotné Apple podporuje elektromobily a iniciatívu svojich zamestnancov fungovať trošku ekologicky. Parkovisko ponúka nabíjacie stanice. V praxi to teda asi funguje tak, že zamestnanec ráno príde so svojou Teslou do roboty. Niekoľko hodín posedí vo firme, zatiaľ čo sa mu jeho vozidlo nabije na 100% a akonáhle opustí prácu môže urobiť pokojne aj 400-500km úplne zadarmo. Kúpiť si Teslu sa teda skutočne oplatí. Počiatočná cena je možno vyššia, ale úspora na pohonných hmotách je evidentná A pokiaľ si má kde človek auto nabiť, ide o skvelú kúpu.

Podotýkame, že zamestnanci si mohli za cenu novej Tesly kúpiť napríklad BMW 7, Mercedes-Benz triedy S či Audi A8, čo sú vrcholové limuzíny. Tie nás vedia rozmaznať naozaj všetkým možným a treba priznať, že sú určite komfortnejšie. Majú ale spaľovacie motory a jednoducho nie sú tak cool.

Tesly aj v Apple - svetapple.sk
Tesly aj v Apple – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.