V Cupertine kráčajú s dobou a okrem svojich produktov a služieb sledujú aj trendy, ktoré sa vyskytujú v oblasti podnikania či finančníctva.

Nie je preto prekvapením, že Apple hľadá skúsenú osobu, ktorá už pracovala s alternatívnymi platbami, vrátane kryptomien, aby zastávala pozíciu manažéra rozvoja podnikania. O tento únik sa postaral CoinDesk, pričom sa mu podarilo objaviť celý inzerát. V jeho presnom znení sa píše nasledované:

„Tím Apple Wallets, Payments and Commerce (WPC) hľadá skúseného manažéra rozvoja podnikania, ktorý by viedol partnerstvá v oblasti alternatívnych platieb. Hľadáme osvedčeného profesionála v globálnych alternatívnych a vznikajúcich platobných riešeniach. Potrebujeme vašu pomoc pri formovaní rámca partnerstva a obchodných modelov, definovaní paradigiem implementácie, identifikácii kľúčových aktérov a riadení vzťahov so strategickými alternatívnymi platobnými partnermi. Táto pozícia bude zodpovedná za komplexný rozvoj podnikania vrátane skríningu partnerov, vyjednávania a uzatvárania obchodných dohôd a zavádzania nových programov.“

V súčasnosti nie je jasné, aké má technologický gigant v tomto smere zámery. Predpokladáme, že má v pláne nasadiť do svojho internetového obchodu App Store a Apple Online Store možnosť platenia v kryptomenách, čím by sa dorovnal na niektorých konkurentov. Samozrejme, takéto niečo nemajú zďaleka všetci výrobcovia či predajcovia.

Ošiaľ okolo Bitcoinu, Ethera a ďalších je v súčasnosti obrovský a tak sa nemôžeme čudovať, že ho Apple neberie na ľahkú váhu. Akonáhle sa objavia nové informácie, týkajúce sa kryptomien, samozrejme, že vás o nich budeme hneď informovať.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.