Rozobratý HomePod mini

Hoci sa toto zariadenie na Slovensku oficiálne nepredáva, niekomu sa môže zadariť s kúpou v zahraničí. HomePod mini je domáci reproduktor, ktorý ponúka okrem kvalitného zvuku aj inteligentnú hlasovú asistentku Siri. Okrúhly tvar a výška iba cca 8 cm skrýva niekoľko zaujímavostí a odlišností v porovnaní so štandardným HomePodom.

Technici zo spoločnosti iFixit upozorňujú na odlišné riešenie napájania. Novinka je vybavená USB-C káblom, ktorý na konci vložíte do nabíjacieho adaptéra. Princíp je rovnaký ako na iPhone alebo na Macu. Hlavný rozdiel je ale v ukotvení tohto kábla, ktorý sa nedá za žiadnych okolností vybrať.

- Reklama -

Samozrejme, toto nie je žiadna veľká novinka a v podstate sa to už vedelo. Na internete sa ale objavili špekulácie, že kábel bude možno odpojiť zvnútra, po rozobratí HomePodu mini. To sa nepotvrdilo. Ak ho raz vyberiete, urobíte to nasilu a pravdepodobne ho už nikdy nevrátite naspäť. Doma to teda neskúšajte.

Apple sa rozhodlo pre takéto riešenie pravdepodobne kvôli šetreniu nákladov. Pri HomePode mini by bol odnímateľný kábel logickejším krokom, než pri väčšej verzii. Toto zariadenie má predsa len kompaktnejšie rozmery a tak je väčší predpoklad k jeho prenášaniu z miesta na miesto (napríklad keď idete na chatu, dovolenku, párty atď).

Na druhej strane, už samotný názov reproduktoru napovedá, že je určený primárne pre domáce použitie. Jeden kábel vám teda určite prekážať nebude, či?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.