To čo sme očakávali sa napokon stalo realitou. Apple predstavilo kompaktný inteligentný reproduktor s kvalitným zvukom, výkonným čipom S5 (z Apple Watch SE), dotykovým panelom a hlasovou asistentkou Siri. Aj keď vyzerá lákavo, na Slovensku nebude dostupný. Apple ho sem neplánuje dodávať.

HomePod mini zatiaľ iba v zahraničí

Spoločnosť Apple si dala za úlohu rozšíriť svoje inteligentné reproduktory do väčšieho množstva domácností. S klasickým HomePodom to žiaľ nevyšlo, nakoľko mal neprimerane vysokú cenovku. Namiesto toho, aby sa jej v Cupertine vzdali, predstavili zmenšenú verziu s názvom HomePod mini.

Zariadenie je celkom maličké. Na výšku má iba 8,4 centimetra, no napriek tomu poskytne kvalitné, 360-stupňové audio, výkonný čip S5 (z Apple Watch SE), vstavaný dotykový panel, hlasovú asistentku Siri (schopnú rozoznať jednotlivých členov rodiny) a tak ďalej.

Ak sa vám to všetko zapáčilo, priaznivá je tiež cena. V USA štartuje na hranici 99$, zatiaľ čo v nemeckom Apple Online Store na 99€ (zaokrúhlené z 96,50€).

HomePod mini

Je pre nás prekvapením, že v rakúskom Apple Store, ktorý je od našich hraníc (Viedeň) najbližšie, nie je dostupný (nekúpite tu ani väčší HomePod).

S inteligentným reproduktorom u nás nepočítajte minimálne do chvíle, kým nebude dostupná Siri v slovenčine.

Niektorí predajcovia sa k nemu dokážu dostať z iných krajín. Ak by vám teda neprekážala komunikácia s hlasovým asistentom v odlišnom jazyku, pripravte si niečo vyše 100€. Aký je váš názor na HomePod mini? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  Nová konkurencia pre AirPods Pro? Google už čoskoro predstaví slúchadlá Pixel Buds Pro.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.