Tento svet je pomerne zvrátený a veľmi veľa ľudí sa snaží z najväčších hlúpostí (aspoň na prvý pohľad) vyťažiť čo najviac. Výnimkou nie je ani Talianska odevná spoločnosť, ktorá nesie názov Steve Jobs. S nápadom začať ho používať prišili ešte v roku 2012. Minulý rok im dokonca právoplatne pripadla ochranná známka. Krátke ruky má na nich aj samotné Apple!

Steve Jobs, ale oblečenie

Toto meno svetového inovátora pozná asi každý jeden technologický nadšenec. Niekto ho obdivuje, iný zase odsudzuje. Faktom ale ostáva, že sa ešte koncom 70-tých a začiatkom 80-tých rokov postaral o obrovskú revolúciu v počítačovom priemysle a neskôr aj v mobilnom, hudobnom či softvérovom. Steve Jobs bol skrátka veľký muž, ktorý žiaľ už siedmy rok nie je medzi nami. Zákernej chorobe podľahol ešte v roku 2011. O rok neskôr prišla istá Talianská odevná spoločnosť s názvom, pochádzajúceho z jeho mena. Dodnes na nich nemá ani samotné Apple žiadnu páku.

Takto môžu napríklad vyzerať nohavice spoločnosti Steve Jobs - svetapple.sk
Takto môžu napríklad vyzerať nohavice spoločnosti Steve Jobs – svetapple.sk

Niekomu sa toto môže zdať síce absurdné, ale aj napriek snahe Applu firma môže naďalej produkovať svoje produkty pod touto značkou. Ako je to možné? Je to jednoduché a vlastne aj tak trochu chybou samotnej jablkovej spoločnosti. Zakladatelia kontroverznej značky, Vincenzo a Giacomo Barbato totižto o značku požiadali ešte v čase, kedy o ňu nikto iný nežiadal, teda ani spoločnosť Apple. Dá sa teda povedať, že nie je dôvod, prečo by mala značka prepadnúť práve firme z Cupertina, aj napriek tomu, že meno pochádza od jej zakladateľa.

Zaujímavé je aj logo spoločnosti Steve Jobs. To síce nie je priamou kópiou nakusnutého jablka ale aj tak ho dokáže niektorými prvkami dosť pripomenť. Napríklad lístok, ktorý majú nad hlavnou časťou loga spoloční. V prípade Applu však tvorí hlavnú časť vyššie spomenuté jablko, no a v prípade spoločnosti Steve Jobs zase jedno veľké „L“, ktoré je taktiež z jednej strany akoby odhryznuté. Tak či onak, aj tu to Apple skúšalo žalobou. Opäť však neúspešne. Steve Jobs tak môže svoje meno aj logo naďalej používať.

V budúcnosti elektronika?

Okej, máme tu teda dosť zvláštnu značku s dosť zvláštnym názvom. Predsa len si väčšina ľudí spája Jobsové meno skôr s technológiu ako s oblečením. Na to už zakladatelia reagovali redakcií Businessinsider, kde potvrdili, že firma v budúcnosti plánuje vyrábať aj vlastnú elektroniku. Pre Apple to síce nebude konkurencia, no na druhú stranu pôjde o pekný paradox, ktorý môže mnohých ľudí zmiasť. Vieme si totižto predstaviť napríklad obaly Steva Jobsa, ktoré by sa niesli v dizajnovom jazyku Apple, mali by názov zakladateľa Apple, no v skutočnosti by s Apple nemali absolútne nič spoločné.

Prečítajte si tiež  Najlepšie komediálne seriály na Netflixe. Týchto 10 príbehov si nemôžete nechať ujsť

No chlapci majú asi veľké plány a my ich budeme určite sledovať v prípade, ak ich začnú realizovať. Pokiaľ potenciál zamerajú predovšetkým na oblečenie, je dosť možné, že o firme Steve Jobs počujeme prvý a posledný krát…

Firma Steve Jobs bude v budúcnosti možno predávať aj vlastnú elektroniku - svetapple.sk
Firma Steve Jobs bude v budúcnosti možno predávať aj vlastnú elektroniku – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.