Možno vás niekedy zaujímalo, ako by mohli vyzerať inteligentné hodinky od Apple v mechanickej podobe. Rovnakú otázku si položil aj youtuber Jack Spiggle vystupujúci pod pseudonymom NanoRobotGeek a premenil ich na skutočné hodinky s mechanickým motorčekom a ručičkami.

V rámci dizajnu sa tvorca držal klasického ciferníka watchOS, ktorý je súčasťou Apple Watch už od ich príchodu a trh. Ako vo svojom videu Jack opisuje, ide v podstate o rozobraté hodinky Apple Watch, do ktorých bol vložený nový mechanický pohon. Namiesto displeja sa v nich nachádza priesvitný panel, ktorý umožňuje vidieť ciferník, ručičky hodiniek a vnútorný pohyb mechanizmu.

Spiggle použil v rámci projektu niekoľko modelov Apple Watch Series 1 na cvičenie a model z nehrdzavejúcej ocele na finálny produkt. Na finalizáciu hodiniek použil rôzne komponenty, ako napríklad hodinkový strojček Seiko NH38, strieborný rotor Cotes De Geneve alebo ručičky v štýle Nautilus.

V priebehu tohto procesu Spiggle odstránil komponenty z vnútra hodiniek Apple Watch, pričom sa snažil čo najviac ušetriť vonkajšie časti. Jednou z hlavných funkcií je, že namiesto centrálneho mechanizmu naťahovania vytvoril systém s kladkou, takže digitálna korunka skutočne naťahuje hodinky.

Prečítajte si tiež  Príslušenstvo pre Apple Watch sa zmení k lepšiemu. Táto novinka bude povinná nabíjačkách

Tvorca priznal, že si myslel, že ide o jednoduchý projekt, ktorý by stál menej ako 100 dolárov a trval by len víkend. Nakoniec to trvalo tri mesiace a stálo to 3-4x viac, ako predpokladal.

Čo hovoríte na tento výtvor vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -