Ako sa ukazuje, Apple ide so svojimi službami stále dopredu. Už pred rokmi sa začalo zaoberať rozšírenou realitou. Využíva ju niekoľko spoločností ako napríklad IKEA. Len nedávno sme sa ale dočkali aj nástroja Quick Look. Ten umožní používateľom zakomponovať napríklad nábytok rovno do obývačky a následne si ho aj kúpiť, cez službu Apple Pay!

Vďaka Applu budeme nakupovať úplne iným spôsobom ako doteraz!

V Cupertine robia úžasné veci a zjednodušujú tak používateľom život ale aj rozhodovanie. Niekdy si skrátka nie sme istí, čo by sa nám do našej obývačky alebo kuchyne hodilo viac.

Pomocou nášho iPhonu a rozšírenej reality to už ale nebude taký problém. Výber produktu zvládneme hravo a tak isto si budeme môcť vyskúšať aj viacero farebných prevedení. Po výbere bude stačiť niekoľko klikov cez Apple Pay a hotovo. Nábytok alebo doplnok je na ceste k nám. Aké jednoduché však?

Ak sa vám to zdá ako šialené sci-fi v skutočnosti to bude už onedlho realita. Apple aktualizovalo svoj nástroj Quick Look, pomocou ktorého je toto všetko možné. Ak si zákazník pozrie objekt v 3D rozšírenej realite a rozhodne sa, že si ho chce zakúpiť, bude tak môcť urobiť v podstate okamžite.

Nebude tak musieť chodiť do obchodných domov a premeriavať rozmery, vyberať farbu alebo zabezpečovať vlastnú dopravu. Všetko je omnoho rýchlejšie a jednoduchšie. Online nakupovanie dostane úplne nový rozmer.

Vďaka Applu budeme nakupovať úplne iným spôsobom ako doteraz!
Vybrať si budete môcť gauč ale aj napríklad jeho farbu – svetapple.sk

Navyše sa ukazuje, že o softvérovú novinku má záujem stále viacej firiem. Podľa dostupných informácii s ňou už pracuje napríklad spoločnosť Home Depot či Wayfair, alebo v neposlednom rade aj predajca kvetov, 1-800-Flowers.

Nákup produktu ale nie je ani zďaleka všetko, hoci je to už celkom dosť. Akonáhle si zákazník vyberie čo potrebuje, môže si ešte vyskúšať aj to, ako bude produkt znieť. Sú skrátka veci, ktoré vydávajú zvuky, no a tieto zvuky bude môcť predajca alebo vývojár do Quick View jednoducho nahrať.

Vy si následne objekt umiestnite tam kde chcete a budete si ho môcť obzrieť a zároveň aj vypočuť. Wow! Sme zvedaví, kedy toto začne fungovať aj na Slovensku. Hádam to nebude trvať tak dlho, ako podpora Apple Pay!

Vďaka Applu budeme nakupovať úplne iným spôsobom ako doteraz!
Vďaka Applu budeme nakupovať úplne iným spôsobom ako doteraz!
Prečítajte si tiež  ResearchKit dokázal za 24 hodín to, čo by 50 inštitúcií dokončilo za rok!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.