Určite si sa už stretol s tým, že pokiaľ nakupuješ nové nábytky, potrebuješ nejakú vizualizáciu priamo od predajcu aby si si vedel predstaviť, ako to asi bude v praxi vyzerať. Problém je ale ten, že takéto vizualizácie nie sú zadarmo a často krát sa za ne platia nemalé sumy. IKEA ale tento problém vyriešila bravúrne, využila totiž najnovšie technológie priamo od Apple a pomocou ARkitu predstavila aplikáciu, ktorá toto celé ponúka ZADARMO! 

IKEA

O tejto firme tu nepíšeme tu nepíšeme prvý krát. Hoci predáva predovšetkým nábytok, v jej ponuke je aj široká paleta rôznych interiérových doplnkov, ktoré nejakým spôsobom môžu súvisieť s Applom. Rovnako tak sme sa už stretli aj s tým, že táto firma ponúkala fantastický marketing na úkor spoločnosti Apple. Pravdepodobne tu pracuje veľmi kreatívny tím, pretože dosť často upozorňuje na rôzne novinky „po svojom“. Väčšinou je pri tom Apple trošíčku „strápnené“ ale to vôbec nevadí. O to je reklama vtipnejšia a výstižnejšia. Poďme ale k veci.

- Reklama -

Švédsky gigant totižto potreboval vytvoriť jednoduchý program, pomocou ktorého by si ľudia vedeli veľmi jednoducho vizualizovať svoju domácnosť. Je ale logické, že aj keď niečo také existuje, nikdy to nebude dokonalé, pretože obyčajný človek nemá dostatok skúseností, aby vedel tému vizualizácie dokonalo spracovať. To ale neznamená, že už je všetko stratené. Práve naopak, IKEA predsa len našla cestu a predstavila aplikáciu, pomocou ktorej si môže v podstate úplne každý vykladať domácnosť podľa seba.

Nepotrebuje na to skoro žiadne zručnosti v 3D programoch a výhodou je fakt, že všetko robí v skutočných priestoroch. Postupom času by sem chcela IKEA pridať až okolo 2000 rôznych produktov. Momentálne si už aplikáciu môžeš stiahnuť avšak nenájdeš v nej všetko (zatiaľ predovšetkým gauče a stoličky). Každopádne ide o veľký posun vpred a práve Švédsky nábytkársky gigant potvrdzuje to, ako moc sa dá využívať v bežnom živote ARkit od Apple. Veľa podobných aplikácií ešte len príde a my sa na to veľmi tešíme.

‎IKEA Place
‎IKEA Place
Price: Free
  • ‎IKEA Place Screenshot
  • ‎IKEA Place Screenshot
  • ‎IKEA Place Screenshot
  • ‎IKEA Place Screenshot
  • ‎IKEA Place Screenshot
  • ‎IKEA Place Screenshot
  • ‎IKEA Place Screenshot
  • ‎IKEA Place Screenshot

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.