V Apple pracujú tí najväčší experti z celého sveta na tom aby mala firma čo najlepšie reklamy. Spoločnosť má na to dokonca svoje vlastné oddelenie, ktoré pred pár rokmi získala kúpou reklamnej agentúry. Dnes je tu Vianočná reklama od Apple pre rok 2019. Všeobecne ide o najkrajšie obdobie pre reklamy od tejto firmy vôbec.

Vianočná reklama od Apple pre rok 2019...

Vianočné reklamy od Apple sú vlastne takou každoročnou tradíciou. Sú to jedny z mála reklám, na ktoré sa človek teší. Spoločnosť si na nich dáva záležať a pravidelne za ne získava najrôznejšie ceny. Tento rok to nemusí byť ináč. Máme tu peknú emotívnu reklamu, ktorá propaguje najmä iPad Pro.

Jablková spoločnosť túto reklamu umiestnila na svoj YouTube kanál sotva pred pár hodinami. Od tej doby má už viac ako 250 tisíc prehratí a stále pribúdajú. To zas také prekvapenie ale nie je, keďže spoločnosť tu má 10 miliónov odberateľov. Tak či onak má podľa nás našliapnuté k úspechu. Nachádza sa v nej všetko, čo by mala kvalitná Vianočná reklama mať!

vianočná reklama Apple

O rodine, ktorá ide prázdninovať k dedovi…

V reklame sa objavuje rodina, ktorá má dve dcéry. Tie sa chystajú na prázdniny k dedovi, ktorý žiaľ smúti stratou manželky. Už počas cesty môžeme pozorovať to, ako deti dostávajú do rúk iPad na to aby sa „zabavili“. Na iPade sa však nehrajú hry ale v skutočnosti pátrajú po starých rodinných fotografiách a videách, aby ich umiestnili do prekvapenia pre deda, ktoré sa nachádza na konci videa.

Tým prekvapením je príbeh na obrazovke iPadu, ktorý sa skladá práve zo spomínaných rodinných fotografii. V príbehu sa nachádza celá rodina vrátane babky, čo dedka dojme k slzám. Túto spomienku dostal na Vianoce od svojich dvoch malých vnučiek.

vianočná reklama apple
Vianočná reklama od Apple pre rok 2019 – Pozrite si ju. – svetapple.sk

Vianočná reklama od Apple pre rok 2019 spĺňa všetko čo spĺňať má

Tak ako už je zvykom, reklama dosť výrazne tlačí na ľudské emócie. To jej nemáme za zlé. Prichádzajú predsa Vianoce a to je čas, kedy sem určitý druh podobných emócii určite patrí.

Okrem toho má samozrejme v sebe správnu atmosféru, rodinu a produkty od spoločnosti Apple, ktoré tu však nie sú tak výrazne „pretláčané“. Príde nám to skôr ako by reklama ukazovala taký skutočný svet, kedy rodičia dávajú do rúk deťom iPady na to aby sa na chvíľu zabavili. Nepríde nám to teda úplne „umelé a neprirodzené“. To sa nám na nej veľmi páči.

Prečítajte si tiež  Ako bola vytvorená nahrávka v tohtoročnej Vianočnej reklame?

Je vidieť, že Apple sa snažil do reklamy nenásilným zakomponovať aj prácu s iPadom aby divákom ukázal, ako jednoducho ide vytvárať rôzne obrázky, prezentácie, poznámky a podobne. Okrem toho tu Apple použilo aj pieseň „Married Life“, za ktorou stojí Michael Giacchino. Pokiaľ vám je známa alebo máte pocit, že ste ju už počuli, nemusí to byť hlúposť. Konkrétne táto pieseň zaznela aj vo filme „Up“ od Disney Pixar.

Tak čo hovoríte na tohtoročnú Vianočnú reklamu od Apple? Páči sa vám? Alebo iné reklamy z minulých rokov boli podľa vás lepšie? Svoje názory nám napíšte do komentárov…

https://youtu.be/LDeRyyDrS40
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.