Aj keď je Slovensko len veľmi malá krajina uprostred Európy, v skutočnosti odtiaľto pochádzajú ľudia, ktorí jej robia skvelú reputáciu. Jedným z nich je aj Ivan Reitman, ktorý sa narodil 27. októbra 1946 v Komárne a neskôr emigroval do Kanady.

Pokiaľ vám toto meno nič nehovorí, spomeňte si na filmy ako Krotitelia Duchov, Dvojičky, Junior alebo Evolúciaktoré v minulosti zožali obrovský úspech. Režisér tu spolupracoval s hercami ako Arnold Schwarzeneger, Danny DeVito či Kevin Costner (a mnohými ďalšími).

A hoci ide o veľmi potešujúcu informáciu, je nutné pripomenúť, že Ivan Reitman strávil na Slovensku v skutočnosti iba veľmi krátku dobu. Jeho matka, ktorá prežila koncentračný tábor v Osvienčime a otec, ktorý bol účastníkom odboja sa okolo roku 1949 – 1950 rozhodli emigrovať do Viedne a neskôr do Kanady.

Známy režisér navštevoval Oakwood Collegiate v Toronte a neskôr McMaster University, kde v roku 1969 získal bakalársky titul. Už v tom čase režíroval niekoľko krátkych filmov.

Úspešný je aj jeho syn 

Mnoho ľudí nevie, že Ivanov syn Jason je taktiež režisér a scenárista, ktorý dokonca získal nomináciu na Oscara (rovnako ako otec). Narodil sa v roku 1977 v kanadskom Montreale a preslávili ho filmy ako Lietam v tom, Juno či Znovu Inak.

Prečítajte si tiež  Apple natočilo nádhernú vianočnú reklamu na iPhone 13 Pro. Čo na ňu hovoríte vy?

No a práve táto dvojica dostala od spoločnosti Apple za úlohu natočiť novú vianočnú reklamu na najnovší iPhone 13 Pro, ktorej sa z nášho pohľadu zhostila absolútne vynikajúco.

Otec aj syn spolupracovali na tvorbe spotu skutočne s nadšením a ako môžete vidieť na záberoch z natáčania vďaka „Making of videu“ nižšie, obaja ocenili schopnosti kamerového systému poslednej generácie iPhonu.

https://www.youtube.com/watch?v=JCzFO1dFF-k

Pochopiteľne ide len o zaujímavý fun fact, no predpokladáme, že drvivú väčšinu z vás ani nenapadlo, že autor poslednej reklamy od spoločnosti Apple pochádza zo Slovenska.

Aby sme však boli úprimní, spočiatku to nenapadlo ani nás. Na túto skutočnosť nás upozornil až náš čitateľ Libor, ktorému chceme touto cestou poďakovať.

https://www.youtube.com/watch?v=S5WaFx8rx54

Tak čo hovoríte na novú vianočnú reklamu od Apple? Podarila sa alebo nie?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -