Najväčšia téma ohľadom iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus nebolo to, že telefóny sú prakticky rovnaké už tretím rokom ale to, že Apple v tejto generácií odstránil headphone jack, ktorý nám popravde niekedy trošku chýba. Namiesto toho však spoločnosť pridala redukciu, pomocou ktorej môžeš počúvať hudbu aj cez klasický Jack. Problém je ale v tom, že týmto spôsobom nemôžeš aj nabíjať, a to je napríklad v aute veľmi nepraktické. Existuje ale jedna spoločnosť a zároveň riešenie, ktorá ti s týmto problémom pomôže.

Hudba a nabíjanie

Kombinácia dvoch vecí, ktorá naraz na iPhone 7 a iPhone 7 Plus nie je možná. Je tu len jeden vstup a do tohto vstupu sa dajú dať buď slúchadlá (prípadne redukcia) alebo klasická nabíjačka. Nedá sa to ale kombinovať a sám mám zlé skúsenosti s tým, že keď mám málo baterky, no zároveň chcem počúvať hudbu v aute cez AUX, nemôžem nič robiť, len si telefón nabíjať a počúvať rádio, prípadne radšej nič, keď na to nemám chuť. Pri starších iPhonoch to problém nebol, ale tuto to Apple akosi nedomyslelo. Avšak každý problém má svoje riešenie a bolo len otázkou času, kým sa riešenie objaví aj tu.

- Reklama -

Prináša ho spoločnosť Incipio a ak máš núdzu o nabíjanie a počúvanie hudby zároveň, problém máš už v podstate vyriešený. Firma totižto predstavila celkom nový kryt, ktorý nazýva ako OX a ten podporuje ako Jack, tak aj Lightning. Celé to vlastne funguje veľmi jednoducho. Svoj iPhone 7 nasunieš do krytu, z ktorého trčí Lightning konektor a ten je napojený na dva výstupy, ktoré sa nachádzajú v samotnom kryte. Akonáhle je telefón v kryte, v podstate má rovnakú funkcionalitu ako predošlé iPhony. Môžeš nabíjať a tiež počúvať hudbu. Popravde, toto riešenie nie je ničím prevratným a na nápad asi inžinieri nepotrebovali ani vysokú školu, ale boli vôbec prvý, koho to napadlo a musíme povedať, že aj technické spracovanie vyzerá celkom dobre.

Incipo - svetapple.sk

Myslené tu bolo aj na detaily, ktoré sú v tomto prípade dosť dôležité. Tak napríklad, nájdeme tu otvory pre reproduktor a mikrofón, aby si s niekym mohol vôbec komunikovať. Rovnako tak rozmiestnenie samotných otvorov pre Jack a Lightning je na opačných stranách a to je veľká výhoda, keďže nie sú pri sebe a nebude problém ich používať obidva naraz. Navyše ide zároveň aj o ochranný kryt, takže sa ti telefón pri nevinnom páde nerozbije. Nevýhodou je možno len to, že to celé trošku zabíja dizajn a nie každý chce nosiť telefón v obale.

Chceli sme, aby sa konektor slúchadiel dostal na najnovšie iPhone, aby naši zákazníci mohli aj naďalej používať svoje obľúbené slúchadlá s jackom bez obáv o to, že sa im vybije baterka“

Tento obal má vraj výhodu v tom, že sa dá veľmi jednoducho pripevniť a v prípade potreby aj veľmi jednoducho odstrániť, vďaka snap-on dizajnu a tomu, že kryt je vyrobený z odolnej gumy. Jeho dostupnosť nie je zatiaľ upresnená no na trh by sa mal dosť v prvom štvrťroku 2017. Cena tohto produktu je $59,99 pričom si bude môcť zákazník vybrať z čiernej, „lesnej“ (tmavo-zelenej) a fialovej. Čo na tento nápad hovoríš ty?

Kryt - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.