Apple predstavilo nový iPhone a na internete sa už v podstate klasicky objavila spŕška vtipov na nejaký ten neduh, prípadne nedostatkov, ktorý sa nemusí úplne každému páčiť. Je to bežné, v prípade nových iPhonov v podstate až rutina. Je jedno, či je produkt strašný alebo dokonalý, vždy sa nájde niečo, z čoho sa dá robiť sranda a popravde, na absencií jacku a veľa vtipoch, ktoré sa tejto maličkosti týkajú sme sa z chuti pobavili aj my. Poďme sa na to ale pozrieť iným pohľadom, je to vážne až také tragické, že novému iPhonu chýba jack? Podľa nás nie! 

Jack

Poďme na to pekne poporiadku. Priznajme si, že Jack nie je práve najnovšia technológia. Používa sa už roky a používa sa aj dnes. Z istého pohľadu je to vlastne pekne zastaralá technológia, taký starý otec medzi káblikmi a konektormi. Je tak trošku zázrak, že ho tu ešte stále máme. ľudstvo pozná rôzne iné možnosti ako prehrávať hudbu. Hovoríme napríklad o technológií Bluetooth alebo aj napríklad formou Lightning konektora.

- Reklama -

Takáto správa samozrejme poteší, ale nový iPhone už Jack nemá. Prečo bol vlastne tak veľmi populárny? Odpoveď znie, lebo bol populárny! Všetky slúchadlá pasovali do všetkých zariadení a nebolo dôležité, či si mal iPhone, Samsung alebo LG. Dnes sa ale doba trošíčku zmenila. Apple sa rozhodlo skoncovať s jackom a popravde, bol to odvážny krok, určite by sme ho ale nedefinovali ako zlý, prečo?

iPhone 7 - svetapple.sk

Spŕška kritiky

Samozrejme, odvážne kroky si pýtajú aj odvážne hodnotenie zo strany zákazníkov a novinárov. Nikto si nedáva servítku pred ústa a ak to niekto aj neskritizuje, často zazdieľa fotku, s ktorou sa novému nedostatku vysmieva. Nie je to síce zlé, veď sa všetci dobre pobavíme, ale na druhú stranu, treba byť nad vecou a treba si uvedomiť, že každý sa bez jacku naučí žiť. Bolo by len otázkou času, kedy by zmizol z moderných zariadení a rovnako by tak bolo len a len otázkou času, kedy by takýto radikálny krok spravili aj iní významní výrobcovia.

Budúcnosť je bezkáblová, žiadne nabíjačky, nič. Telefóny, slúchadlá, tablety, počítače, toto všetko budeme v budúcnosti môcť ovládať bez toho, aby sme mali všetko zapletené. Tým, že Apple odstránilo Jack to len začína. V budúcnosti bude musieť odstrániť aj Lightning. Nič sa ale nedeje, je to prirodzený vývoj.

Joke - svetapple.sk

Nechceme sa len zastávať Applu

Samozrejme, nechceme sa len zastávať Applu pretože sme Apple magazín. Radi niečo skritizujeme. Napríklad nás vytáča to, že keď už spravili taký radikálny krok s jackom, nepridali k nemu rovno do balenia aj Bluetooth slúchadlá AirPods. Tie si človek musí kúpiť za približne 150 euro a to už je celkom smutné “vydieranie” zo strany Applu. Práve po odstránení jacku by sme mnohí chceli ako “bolestné” aby boli podobné slúchadlá v balení. Žiaľ ale nie sú a my si musíme zvyknúť na Lightning prípojku. Koniec koncov, Apple týmto krokom nič nedosiahlo, keďže človek v konečnom dôsledku aj tak používa kábel, ale v budúcnosti sa to hádam zmení. Pevne v to veríme!

iPhone 7 Plus - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here