Steve Jobs bol vizionár, ktorí patrím medzi tých nenahraditeľných. Bol to na jednej strane úžasný človek avšak na strane druhej tak trochu čudák. Na svojom Mercedese nemal nikdy registračnú značku. Ako je to ale možné? Pozrite si vtipné video, ktoré vám prezradí, prečo Steve Jobs nemal na vozidle ŠPZ.

Vtipné video, ktoré vám prezradí, prečo Steve Jobs nemal na vozidle ŠPZ.

Steve v podstate nikdy verejne nepovedal, prečo nepoužíval registrašnú značku. Jedna z teórii, o ktorých sa hovorilo bola napríklad taká, že sa mu nepáčil font, ktorý bol na nej použitý. Ďalej ľudia často krát spomínali fanúšikov. Práve oni mu mali značku neustále z vozidla kradnúť.

- Reklama -

Taktiež sa spomínalo to, že sa mu nepáčila na jeho nádhernom Mercedese. Jobs sa nepotreboval chvastať svojim majetkom.Vedel ale oceniť pekný dizajn. Jeho špeciálne obľúbeným vozidlom bol práve Mercedes-Benz SL 55 AMG. Na ňom chodil denne do práce. Používal ho celé roky.

Keďže na ňom ale nemal nikdy značku, muselo to mať určitý právny postih. Jedna teória hovorí napríklad o tom, že Steve Jobs zaplatil vždy, keď ho zastavili dopravní policajti pokutu 250$. Ako sa ale neskôr ukázalo, ani to nebola pravda. Steve v podstate len našiel dieru v zákonoch. V tých sa písalo, že pokiaľ si niekto zakúpi nové vozidlo, nemusí na ňom používať registrašnú značku až po dobu 6. mesiacov.

Omnoho reálnejšia teória je teda taká, že Steve Jobs vlastnil svoj Mercedes SL 55 AMG po dobu 6 mesiacov. Akonáhle táto doba uplynula, jednoducho auto predal alebo vymenil s doplatkom za nový kus. Mal tak stále nové auto a stále na ňom nemusel používať registračnú značku. Držal sa pri tom striktne toho istého modelu, farby, verzie a tiež kolies. Nikto by rozdiel ani nespoznal. Pozrite si video nižšie, ktoré je síce v angličtine ale vysvetlí vám ako to presne Jobs robil a ukáže vám o ňom oveľa viac. Bol to fascinujúci človek, plný zvláštnych návykov. Práve to ho ale robilo výnimočným. Predstavil svetu najúžasnejšie produkty a za to mu ďakujeme…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.