Zberateľské predmety, ktoré sa týkajú Apple, postupom času naberajú na hodnote. Dôvodom je fakt, že z tejto pôvodne malej počítačovej firmy, ktorá začínala v garáži, je najhodnotnejšia spoločnosť na svete s trhovou kapitalizáciou presahujúcou 3 bilióny dolárov. Ide o fenomén, ktorý priťahuje milionárov z celého sveta.

Portál Appleinsider dnes upozornil na pomerne malý šek, ktorý vystavili zakladatelia spoločnosti Apple Steve Jobs a Steve Wozniak na komponenty, ktoré potrebovali pre zostrojenie legendárneho počítača Apple I. Nie je to síce prvý šek s Jobsovym podpisom, ktorý sa dostal do aukcie, no v jednej veci je možno oveľa výnimočnejší.

Pokiaľ sa pozriete na dátum vystavenia, všimnete si, že je na ňom uvedené 19. marec 1976. Nebolo by na tom zrejme nič zvláštne, keby spoločnosť Apple nebola oficiálne založená až o niekoľko dní neskôr – 1. apríla 1976.

Šek za skoro 50 tisíc eur môže byť aj váš 

Samotný šek je vystavený pre spoločnosť Rambol Inc., ktorá vyrábala dosky s plošnými spojmi pre Apple I. Suma, ktorá sa na ňom nachádza je 116,97 $ (cca 107 €), no po prepočte na dnešné peniaze, by šlo zhruba o 630 $, respektíve 574 €.

Do dražby ho dáva aukčná spoločnosť RR Auction, ktorá dopĺňa, že ide o šek Wells Fargo, ktorý má rozmery 7,5 x 3 palca.

Podľa aukčnej spoločnosti má tento kúsok papiera hodnotu najmenej 50 000 $ (45 550 €), no predať sa môže pokojne aj za dvojnásobok.

Pekným príkladom je extrémne cenný iPhone 2G so 4 GB pamäťou, ktorý sa teraz podarilo predať v originálnom balení s fóliou za takmer 200 tisíc dolárov. Ľudia sú ochotní za tieto zberateľské predmety zaplatiť šialené sumy peňazí.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  65" Mini-LED TV so 4K rozlíšením kúpite po zľave za rekordne nízku cenu. Ušetríte stovky eur
Môže ťa zaujímať
- Reklama -