Asi si aj ty počul o minuloročných problémoch, ktoré malo Apple minulý rok so svojimi iPhonmi 6S a iPhonmi 6S Plus v zimnom počasí. Telefóny proste nič nevydržia a stále sa vypínajú. Keby sa to týkalo len tohto, bolo by to v pohode. Problém ale je, že sa to týka aj niečoho celkom iného, týka sa to žiaľ aj normálneho počasia. Baterka v iPhonoch nie je v poriadku. To ale nebola ani na 6 a 6 Plus. Apple to bude zrejme riešiť a to zadarmo!

Kritika

Na Apple sa zvalila obrovská vlna kritiky po tom, čo minulý rok konečne začal riešiť problém sa baterkami na iPhone 6S a 6S Plus. Prvý problém bol v tom, že spoločnosť bola ochotná meniť baterky len na vybraných kusoch s vybranými sériovými číslami, čo ani zďaleka nikoho nepotešilo. Išlo o to, že rôznymi poruchami batérie netrpeli len Applom vybrané zariadenia ale aj iné smartfóny, ktoré tak boli znevýhodnené a majitelia nahnevaní.

- Reklama -

Nešlo ale len o iPhony 6S a 6S Plus ale aj o iPhony 6 a 6 Plus. Sám som oba modely vlastnil. Oba boli vo verzií Plus s 5,5″ uhlopriečkov, no a oba mi robili podivné problémy s batériou. V programe „vyvolených“ som sa ale žiaľ nenachádzal a moje iPhony sa v niektorých situáciach ani len nedali používať.

O iPhone 6 a 6 Plus tu ale Apple ani len nehovorilo, no majitelia problémy spomínajú pomerne často. V kuloároch sa šepká, že by sa výmenný program mohol rozšíriť o ďalšie zariadenia čo sa iPhonu 6S týka, no a potom aj na vybrané modely iPhonu 6!

iPhone 6 - svetapple.sk

Spoľahlivý zdroj MacOtakara, ktorý stojí za veľmi dôležitými únikmi a ponúka pomerne kvalitné informácie dnes prezradil, že by Apple mohlo začať vymieňať baterky aj na iPhone 6 a 6 Plus s podobnými problémami ako mal iPhone 6S a 6S Plus. Všetko by sa malo určovať podľa sériového čísla, takže Apple určí, či budeš mať nárok na výmenu baterky alebo je problém spôsobený nesprávnym používaním smartfónu (aj keď tu by nás zaujímalo, aká je definícia takého nesprávneho používania smartfónu).

MacOtakara si ale sám nie je istý, ako to vlastne bude a kedy sa niečoho takého dočkáme. Dodáva, že môže ísť pokojne aj o fámu a všetci tí, ktorí majú problémy a chcú sa ich zbaviť budú musieť podstúpiť  takzvaný program na opravu tejto poruchy, ktorý Apple nazýva ako „Touch Disease“.

Problém ale je, že tento program stojí veľmi drahých $149 a tak sa títo ľudia budú musieť obrátiť napríklad na servisy ako PCexpres, kde ti výmenu urobia na počkanie a hlavne rýchlejšie. Sme teda zvedaví, ako to celé dopadne, dúfajme ale, že sa Applu podarí tento program spustiť počas tohto roka. Bolo by to veľmi charakterné!

iPhone 6 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.