Apple predstavilo aktualizovaný iPad 8. generácie s 10.2″ displejom. Hoci toto zariadenie nezískalo žiadne výrazné vylepšenia, to najdôležitejšie sa udialo „pod kapotou“. A10 Fusion čip vystriedal modernejší Apple A12 Bionic!

Oveľa rýchlejší než doposiaľ

Najväčšou zmenou tohtoročného upgradu je prechod na výkonnejší 6-jadrový procesor, Apple A12 Bionic (známy z iPhonu XS). Ten nahradil zastaralý 4-jadrový čip – Apple A10 Fusion (znýmy z iPhonu 7).

Rozdiely v rýchlosti sú markantné. Novinka je na tom lepšie o celých 50%. 2x vyšší výkon oceníte aj pri viacjadrových úlohách. Tento model bol doposiaľ najpredávanejším v ponuke. Vďaka poriadnemu procesoru môže svoju pozíciu obhájiť aj v následujúcich 12 mesiacoch.

Všetko ostatné takmer „po starom“

Aktualizovaný iPad prichádza s podporou Apple Pencil či Smart keyboard. Samozrejme, že tu bude predinštalovaný iPadOS 14 so všetkými novými funkcionalitami, (ktoré ste mali možnosť vidieť na tohtoročnej WWDC 2020). Akýkoľvek obsah budete sledovať cez 10.2″ LCD Retina displej s rozlíšením 2160×1620 pixelov a jasom 500 nitov.

iPad 8. generácie sa musí aj naďalej uspokojiť s lightning koenktorom a Wi-Fi 6. generácie (802.11ac). Bohužial tu ostáva aj Bluetooth 4.2. Jeho drahší súrodenci disponujú verziou 5.0. Na odomykanie slúži senzor otlačkov prstov Touch ID.

Nový iPad 10.2″ si budete môcť kúpiť s 32GB alebo 128GB pamäťou od cca 366€. Jednotlivé ceny nájdete v tomto článku. K dispozícii bude aj LTE verzia. Na trhu sa objaví už v piatok (u nás pravdepodobne na budúci týždeň). Do komentára nám napíšte, či vás tento tablet oslovil.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 sa dočká redizajnu obrazovky. Displej bez notchu však nedostanú všetky modely
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Juraj Hallon
Ahoj, som Juraj, spolumajiteľ svetapple.sk. Pohybujem sa vo svete internetového biznisu už takmer 10 rokov. Venujem sa hlavne biznisovému rozvoju nášho firemného portfólia, spravujem ho technicky a tiež som sporadickým autorom niektorých článkov.