Nové sídlo spoločnosti Apple, Apple Campus 2, ktoré je momentálne vo výstavbe by malo byť hotové už budúci rok. Tisíce metrov štvorcových, ktoré Apple postupne vybudovalo už nabralo črty a postupne sa mení na skutočný klenot medzi stavbami sveta. Každý mesiac môžeme vidieť aj videá, ktoré sú natočené pomocou dronov a september nie je výnimkou.

Výstavba Apple Campus 2 napreduje aj v septembri

Nové septembrové video zhotovené pomocou dronu, ktoré natočil Matthew Roberts a Duncan Sinfield ukazujú takmer 5 miliardový projekt spoločnosti Apple v Cupertine, Kalifornii.

- Reklama -

Stavba už vyzerá ozaj dobre a momentálne na nej prebiehajú práce na dokončení strechy a fasády. Montujú sa obrovské sklenené steny a taktiež aj veľké množstvo solárnych panelov, ktoré sú umiestnené na celej streche. Vďaka týmto panelom, bude budova takmer sebestačná vo výrobe elektrickej energie, konkrétne 75%. Miesto, kde stavba stojí je nazývaná aj „Apple Parkway“ a dokončenie Apple Campusu 2 sa predpokladá na prvú polovicu roka 2017. V budove by malo pracovať okolo 13 000 zamestnancov nielen zo súčasného Campusu na 1 Infinite Loop, ale aj z okolitých kancelárií. Pozri si nielen fotky ale aj priložené video.

a-large-percentage-of-the-roof-is-now-covered-in-solar-panels.jpg

apple-is-also-using-its-massive-pyramid-of-dirt-for-landscaping-elsewhere-on-the-campus.jpg

heres-a-closer-look.jpg

jpg

Zdroj: businessinsider.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -