AirPods Max sú realitou po štvorročnom vývoji

Prvé správy ohľadom over-ear slúchadiel sa začali objavovať na začiatku roka 2018. Hoci vtedy úniky očakávali skoré predstavenie, vo finále sme sa ho dočkali až teraz. Technologický gigant pritom na AirPods Max pracoval viac než 4 roky, čo naznačuje posledný tweet od bývalého inžiniera z Cupertina.

Dinesh Dave zverejnil informáciu, kde tvrdí, že AirPods Max boli posledným produktom, pod ktorého vývojom sa osobne podpísal. Okrem toho poznamenal, že to bolo približne pred štyrmi rokmi, čo je poriadne dlhá doba.

Pravdepodobne po upozornení samotným Applom svoj pôvodný príspevok zmazal, avšak vývojár Line Ryan Jones urobil niekoľko snímkov obrazovky.

Hoci by ste teda možno povedali, že AirPods Max sú celkom novým nápadom a zariadením, v skutočnosti s nimi Apple počítalo ešte v čase, keď odstránilo 3,5mm jack z iPhonu 7 a predstavilo AirPods prvej generácie. Po troch rokoch sme sa dočkali inovovanej verzie a AirPods Pro a dnes tu máme vrchol ponuky s over-ear dizajnom.

Pokiaľ vás tento produkt zaujal, už dnes si ho môžete predobjednať u autorizovaného predajcu m:zone. Do predaja sa dostane 15. septembra, no Apple na svojich stránkach uvádza, že väčšina modelov bude k dispozícii až v januári 2021.

Zaujímavosťou na záver je fakt, že Mark Gurman (presnosť 89,1%) potvrdil práce na dvoch modeloch over-ear slúchadiel, pričom jedny mali byť luxusnejšie a druhé dostupnejšie (športové).

To čo sme videli 8. decembra bola pravdepodobne tá drahšia verzia. Stále sa teda môže stať, že Apple prekvapí aj lacnejšími AirPods Max (alebo AirPods Sport?). Nechajme sa prekvapiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.