Apple stavia najzaujímavejšie obchody na tých najzaujímavejších miestach na svete. Určite ti neunikla pár dní stará správa, ktorá hovorila o tom, že firma otvorí svoju novú pobočku práve v priestoroch obchodného centra Oculus, ktoré sa nachádza v komplexe World Trade Centre. Pozri sa na to, aká veľká pobočka je!

Obrovské predajne Apple Store

Predstav si, koľko má produktov spoločnosť Apple. Poväčšine ich nie je veľa a stále ide len o spotrebnú elektroniku, ktorá nie je nijakým spôsobom náročná na priestory. Každopádne, na to aby vynikla potrebuje naozaj poriadnu prezentáciu, no a presne takejto prezentácie sa dočká práve v obchodoch Apple Store. Firma má po celom svete (na Slovensku a v ČR samozrejme nie) obrovské kamenné predajne, ktoré sama nazýva ako Apple Store.

- Reklama -

Prvú otvoril Steve Jobs ešte v roku 2001 a odvtedy sa firma nezastaví s výstavbou nových a nových pobočiek. V poslednej dobe napríklad vo veľkom expanduje do Číny. Je to obrovský trh a majetní Číňania si kupujú jeden iPhone za druhým. To ale neznamená, že zanevrela na domovskú pôdu. To vôbec nie, nová predajňa Apple Store vyrástla v New Yorku a to na mieste, kde kedysi stáli dve budovy svetového obchodného centra.

New York Oculus

Práve komplex dvojičiek v roku 2001 padol kvôli teroristickému útoku a od vtedy je na mieste tejto tragédie stále rušno. Každý sa chce predsa pozrieť na to pamätné miesto. Presne preto tu okrem pomníkov a novej budovy svetového obchodného centra vyrástlo aj nákupné centrum Oculus. V ňom sa okrem iného bude nachádzať aj pobočka Apple Store. Možno, že by táto správa nebola vôbec taká zaujímavá, keby obchodné centrum nemalo tak zaujímavé tvary ako má.

Apple Store - svetapple.sk

Je to skrátka architektonické dielo a musíme uznať, že vyzerá zaujímavo a na miesto, ako je práve spomienka pre zosnulých po tragickom teroristickom útoku sa fantasticky hodí. No a kde je najlepšie postaviť Apple Store, ako v zaujímavom obchodnom centre na mieste, kde denne prídu tisíce zvedavcov? Odpoveď asi prišla sama. Apple sa rozhodlo umiestniť svoj Apple Store práve tu a keďže si uvedomilo, že tu bude rušno, nespravila ho práve najmenším. Obrovské podlažie nie je len jedno, ale rovno dve, čo znamená, že ľudia sa nebudú musieť tlačiť ak si budú chcieť pozrieť nový produkt.

Popravde, osobne som ešte Apple Store, ktorý má viac ako jedno podlažie nenavštívil. Z tých pobočiek, ktoré som navštívil, som mal pocit, že sú až prehnane obrovské, hoci akonáhle tam bolo viac ľudí, veľké priestory boli obrovskou výhodou. Človek nemusí čakať na to, aby si niečo vyskúšal. Ďalší produkt, ktorý je úplne rovnaký sa nachádza hneď vedľa a nikto ho nepoužíva. Dve poschodia budú obrovským bonusom. Dnes bola koniec koncov nová pobočka Apple Store otvorená a ty sa už môžeš pozrieť na video, ktoré ju zachytáva. Čo povieš, oplatí sa jeho návšteva?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.