Na Slovensku sa v noci z 25. na 26. januára odohrala lúpež, ktorej terčom bola predajňa so špecializáciou na Apple zariadenia. Zlodeji vnikli do bratislavského nákupného centra OC Central tak, že rozbili výklad a podľa portálu tvnoviny.sk si so sebou odniesli veľké množstvo elektroniky.

Gang zlodejov zaútočil na predajňu krátko po jednej hodine ráno, pričom absolútne ignoroval zariadenia, ktoré boli vystavené na pultoch. Lúpežníkov zaujímali najmä zariadenia, ktoré mal predajca odložené v sklade. Výška škody zatiaľ zverejnená nebola, pretože je podľa polície predmetom dokazovania.

Zaujímavé je to, že celý priebeh akcie vyzeral profesionálne. Zlodeji najskôr prišli autom ku predajni, odtiahli si betónovú prepážku a rýchlo vnikli dnu. Celá akcia mala údajne pripomínať dávnejšie lúpeže z Bratislavy, v rámci ktorých boli hlavným terčom útoku klenotníctva so šperkami.

Majiteľ poškodenej predajne sa pre média nevyjadril, no existuje predpoklad, že zlodeji pochádzali zo zahraničia. Podobná lúpež sa pritom odohrala pred necelým rokom v Banskej Bystrici. V danom prípade sa zlodeji doslova presekali dovnútra predajne a ukradli smartfóny, tablety či ďalšiu elektroniku v hodnote viac, ako 20 tisíc eur.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Apple dokáže ukradnuté zariadenia sledovať 

Spoločnosť Apple už roky bojuje proti zlodejom a k dispozícii má rôzne systémy, pomocou ktorých môže vystopovať ukradnuté zariadenia, ktoré ešte neboli predané.

Firma totiž pozná ich sériové čísla, takže v kooperácii s orgánmi činnými v trestnom konaní je možné odhaliť používateľa, ktorý sa s takýmto zariadením napríklad prihlási do telekomunikačnej siete.

Nevieme, ako na Slovensku, no v zahraničí dokonca funguje aj systém, v rámci ktorého sa iPhone ukradnutý z predajne, ktorý nebol oficiálne predaný zákazníkovi, ani nedá používať. Apple ho jednoducho na diaľku zablokuje a na jeho displeji zobrazí hlášku, že bol odcudzený.

Na druhej strane, ale platí, že zlodeji nemusia tieto produkty predávať v jednom kuse, ale na náhradné diely, ktoré sú úplne nové a samozrejme veľmi drahé. Uvidíme, ako sa podarí tento prípad vyšetriť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Zlé správy: Apple zdražuje HomePod mini v celej Európe. Ešte stále ho však môžete kúpiť za výhodnú cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -