Jeden z najznámejších investorov na svete urobil dobre, keď v minulosti nakúpil hromadu akcií jablkovej spoločnosti. Warren Buffet aktuálne vlastní cca 1/19 Applu. Hodnota jeho podielu je údajne až 108 miliárd amerických dolárov.

Warren Buffett vie do čoho investovať

Tento úspešný investor je aktuálne štvrtým najbohatším človekom na zemi. Popravde sa tomu ani nečudujeme. Jeho kroky na burze boli vždy dobre premyslené a úspešné. V rokoch 2016 až 2018 vlastnil cca 250 miliónov akcií spoločnosti Apple.

Warren Buffett z nich postupne niekoľko popredával. Stále si však nechal drvivú väčšinu. Aktuálne teda drží cca 245 miliónov akcií, ktoré predstavujú hodnotu viac ako 100 miliárd amerických dolárov.

Nakoľko sa spoločnosť Apple odhaduje na 1,89 bilióna dolárov, nie je ťažké vypočítať, že tento muž je majiteľom cca 1/19 celého cupertinského giganta.

Po vyhlásení finančných výsledkov za obdobie Q2 2020 sa hodnota každej akcie zvýšila o viac ako 10% a dosiahla hranicu 443$ za kus. Len tak pre predstavu, po prepuknutí svetovej zdravotnej krízy mala jedna akcia hodnotu 224$. Bavíme sa o marci 2020!

Cupertinský gigant nie je jediný, ktorý sa teší z obrovských úspechov. Podobné výsledky zaznamenal napríklad aj Amazon, Microsoft či Alphabet (Google).

Pred niekoľkými mesiacmi ste si mohli prečítať analýzu, že jablková spoločnosť bude pravdepodobne prvou technologickou firmou na svete, ktorá do 4 rokov dosiahne hodnotu 2 biliónov dolárov. Dnes si dovolíme tvrdiť, že je to len otázka mesiacov. Skvelá práca!

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple Watch strácajú trhový podiel. Dôvodom je silnejúca konkurencia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.