Warren Buffett patrí medzi najznámejších obchodníkov a investorov na svete. Jeho majetok má dnes hodnotu okolo 85 miliárd amerických dolárov a vo svojom voľnom čase sa venuje aj filantropickej činnosti. Napriek tomu, že dnes drží približne 5,5% akcii spoločnosti Apple, na iPhone prešiel poprvýkrát až po 13 rokoch od jeho predstavenia. Neuveríte, čo používal doteraz.

Warren Buffett prešiel vo veku 89 rokov na iPhone.

Meno Warren Buffett ste už zrejme počuli. Nie je to náhoda, keďže sa jedná o tretieho najbohatšieho muža planéty, ktorý sa celé roky pohybuje v biznise a investovaní peňazí. Ak ste si mysleli, že si človek, ktorý má majetok 85 miliárd dolárov, dopraje nejaký exkluzívny smartfón, boli ste na omyle. Doteraz totiž využíval len tlačítkový „skladací“ Samsung SCH-U320, ktorý bol uvedený na trh ešte v roku 2009 (v rovnakom roku prišiel napríklad iPhone 3GS).

- Reklama -

Jedná sa samozrejme o človeka, ktorý má dnes 89 rokov a tak pravdepodobne telefón nepovažuje za prioritu vo svojom živote. Moderné technológie ale sleduje. Ako sme už uviedli vyššie, Warren v minulosti dobre investoval do spoločnosti Apple a dnes vlastní asi 5,5% jej akcii.

Warren Buffett prešiel vo veku 89 rokov na iPhone.
Warren Buffett prešiel vo veku 89 rokov na iPhone.

Na tento podiel je sám veľmi hrdý a niekoľkokrát povedal, že táto investícia bola jedeným z najlepších krokov, aké kedy v živote urobil. A ani sa mu nečudujeme. Dnes má jedna akcia hodnotu skoro 300$ a hodnota spoločnosti sa pohybuje na úrovni 1,28 bilióna dolárov…To, že doteraz nepoužíval iPhone neznamená, že mu je operačný systém iOS cudzí. Na prácu mu roky slúži iPad (dnes už iPadOS), pomocou ktorého častokrát sledoval aktuálny vývoj na burze.

Podľa dostupných informácii vlastní Warren Buffet iPhone 11 (nie je známe, či ide o základný model alebo iPhone 11 Pro). Zatiaľ nie je jasné, čo ho k tomuto nákupu presvedčilo. Zaujímavé je ale minimálne to, že sám CEO spoločnosti Apple, Tim Cook, v minulosti povedal, že veľmi rád svetoznámeho investora navštívi doma v Omahe a odovzdá mu nový iPhone s tým, že mu ho aj pomôže nastaviť. Plány v roku 2018 ale celkom nevyšli. Kto vie, možno sa to dnes, začiatkom roka 2020 všetko zmenilo!

Warren Buffett prešiel vo veku 89 rokov na iPhone.
Warren Buffett prešiel vo veku 89 rokov na iPhone.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.