Softvér od Apple je v operačnom systéme Windows už dlhé roky. Týka sa to aj populárneho iTunes, ktorý bol medzičasom na Macu zrušený. Stále slúži ako najjednoduchší spôsob, ako si môžete na klasickom PC vypočuť skladby z Apple Music alebo pracovať s jablkovými zariadeniami. Tento rok by mohla prísť úplne nová aplikácia určená pre Windows 10!

Windows 10 dostane novú aplikáciu od spoločnosti Apple

O najnovší únik sa postarala talianská internetová stránka, Aggiornamenti Lumia. Podľa jej informácií sa cupertinský gigant pripravuje na spustenie novej appky pre operačný systém Windows 10, ktorá sa bude nachádzať v internetovom obchode Microsoft Store.

V správe nie je jasne uvedené, o akú aplikáciu presne pôjde, no takisto nie je ťažké predpokladať, že sa jedná o softvér, ktorý prinesie na túto platformu všetky streamovacie služby jablkovej spoločnosti.

Ešte počas minulého roka sa v Cupertine vytvoril tím vývojárov, ktorí začali pracovať na budúcej generácii multimediálnych softvérov. Apple pri hľadaní nových pracovných miest vyslovene uvádzalo, že vyžaduje skúsenosti s platformou Universal Windows Platform (UWP).

iTunes si môžete v Microsoft Store stiahnuť od roku 2018. Stále však ide o klasický desktopový program a nie appku postavenú na UWP. Očakávame, že na Windows čoskoro príde podobné riešenie, ako na počítačoch Mac. Definitívny koniec iTunes priniesol 3 nové aplikácie a to Music, TV a Podcasts.

Na záver je dôležité pripomenúť, že UWP appky môžu bežať aj na hernej konzole Xbox One, ktorú mnoho ľudí využíva ako domáce multimediálne centrum. To by dávalo zmysel, nemyslíte?

Windows 10 dostane novú aplikáciu od spoločnosti Apple
Windows 10 dostane novú aplikáciu od spoločnosti Apple

zdroj

Prečítajte si tiež  Vyšiel nový iTunes 12.3 s podporou iOS 9 a OS X El Capitan
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.