MacOS Catalina dostal po rokoch veľkú zmenu. Navždy sme sa zbavili kedysi extrémne populárneho, multimediálneho prehrávača iTunes. Pri operačnom systéme Windows ale ostal. To preto aby sme na ňom mohli pracovať s iOS a iPadOS zariadeniami. Ako sa však ukazuje aj tu bude za chvíľu minulosťou.

iTunes pravdepodobne skončí aj na Windows.

Ešte v polovici roka 2019 to vyzeralo tak, že iTunes prežije aspoň na platforme Windows. Dnes to ale vyzerá skôr tak, že si Apple nechalo tento operačný systém „na neskôr“. S novými informáciami prišiel portál iMore.

- Reklama -

Ten objavil priamo na internetových stránkach spoločnosti Apple informácie o novej, zaujímavej pracovnej ponuke. Firma hľadá vedúceho projektu softvérového inžiniera pre aplikácie Windows Media Apps. Doteraz túto pozíciu zastupoval iTunes po novom to však už možno bude minulosť. Ináč si ponuku nevieme vysvetliť.

iTunes na Windows nebol nikdy nijako extra populárny

Netvrdíme, že iTunes bol zlý. To vôbec nie. My sme ale mali skrátka vždycky pocit, že k tomuto operačnému systému akosi nesedí. Ešte v dávnejších dobách trvalo zariadeniu naozaj dlho, než sa pripojilo k iTunes, aplikácia občas zamŕzala, sekala a podobne.

Firma na tom zapracovala a dnes už je iTunes prakticky bezproblémový. Aj tak by sme ale ocenili skôr niečo, čo bude Windowsu viacej sedieť a na tom teraz možno pracujú aj v Apple.

Po zverejnení tejto pracovnej pozície je viac ako jasné, že sa spoločnosť bude postupne snažiť zahubiť iTunes aj na konkurenčnej platforme. Netušíme kedy to bude a ani akým spôsobom to urobí. Ak ale len teraz začala hľadať vedúceho tohto projektu, určite máme niekoľko mesiacov kým zmena nastane.

Konektivita zariadenia bude teda pracovať pravdepodobne na princípe Finderu tak ako v novom macOS Catalina. Uvidíme, či sem túto aplikáciu Apple zakomponuje priamo alebo pre Windows vyvinie úplne niečo iné, nové a intuitívnejšie (pre používateľov platformy). Bolo by to pekné gesto. Predsa len je veľa majiteľov iOS a iPadOS, korý využívajú Windows a možno by ocenili aj používateľské prostredie, na ktoré sú zvyknutí.

Ako ste na tom vy? Mali ste niekedy problém s iTunes na Windows alebo nie? Svoje názory nám napíšte do komentárov.

iTunes prežije. Ale iba na systéme Windows. - svetapple.sk
iTunes pravdepodobne skončí aj na Windows. Čo ho tu však nahradí? – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.