Myslíte si, že ste videli už všetko? V tom prípade vám dnes ukážeme ešte niečo navyše. Spoločnosť Xiaomi predstavila smartfón 12S Ultra Concept Edition, ktorý posúva mobilnú fotografiu na úplne novú úroveň.

Ako píše portál Gizguide, cieľom tohto zariadenia je skĺbiť to najlepšie z mobilného a fotografického sveta. Výsledkom je zariadenie, z ktorého môžete volať a takisto s ním zvládnete profesionálne fotiť.

Pomôže vám objektív Leica M, ktorý sa dá pripojiť na špeciálne upravený smartfón Xiaomi 12S Ultra. Čínska spoločnosť to dosiahla rekonfiguráciou dizajnu.

Masívny modul fotoaparátu bol prepracovaný a nahradený pomocnou špeciálnej skrutky, ktorá je pripevnená k rámu zariadenia. Celé riešenie má byť veľmi pevné a hlavne odolné.

Xiaomi spevnilo aj konštrukciu zariadenia

Xiaomi 12S Ultra Concept Edition
Zdroj: Xiaomi

Inžinieri v prvom rade posunuli ultraširokouhlú šošovku a odstránili periskopickú kameru. Následne pridali do stredu druhý 1-palcový snímač a zakryli ho extrémne odolným zafírovým sklíčkom.

Spoločnosť Xiaomi tiež vystužila celkovú konštrukciu telefónu, aby zvládala odolať hmotnosti dodatočného objektívu a pridala špeciálnu stabilizáciu, ktorá je schopná eliminovať otrasy pri fotení či natáčaní videa.

Vzdialenosť príruby spájajúcej bajonet je 2 mm, vďaka čomu môže každý používateľ pripojiť objektív Leica série M, pomocou krúžku adaptéra. Funguje to veľmi jednoducho.

Okrem hardvéru spoločnosť Xiaomi vyvinula aj softvér, ktorý podporuje špeciálne zaostrovanie, zebrové čiary, histogramy a ďalšie štandardné nástroje, ktoré sa vám zídu pri fotení. Smartfón navyše dokáže zachytiť aj 10-bitové RAW fotografické súbory.

Ako vyplýva zo samotného názvu, zariadenie je v súčasnosti iba v štádiu konceptu, čo znamená, že ho firma ešte sériovo nevyrába. Každopádne sa však očakáva, že s tým v blízkej budúcnosti začne. Informácie ohľadom ceny a dostupnosti preto prinesieme až neskôr. Čo hovoríte na tento nápad vy?

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra vám zmerajú hĺbku aj teplotu vody, v ktorej sa potápate (alebo plávate)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -