Nedávno sme publikovali článok, v ktorom sme sa venovali príbehu, kedy sa podarilo vystopovať elektrickú kolobežku po týždni od krádeže len vďaka lokalizátoru AirTag od Apple. Dve drobné zariadenia boli pripevnené lepiacou páskou. Tá účel splnila, no dá sa to vyriešiť ešte jednoduchšie.

Ak fandíte elektrickým kolobežkám, no nechcete sa nechať okradnúť, za pomerne nízku sumu môžete vymyslieť bezpečnostný systém, ktorý si väčšina zlodejov nevšimne. Stačí vám jeden AirTag za cca 35 € a 3D tlačiareň.

- Reklama -

Počítajte ešte s tým, že miniete niekoľko dodatočných eur za materiál (prípadne aj za službu), no vo výsledku si vyrobíte odolný plastový skelet s logom výrobcu kolobežky, ktorý umiestnite na zadné koleso. Potrebné dokumenty stiahnete na tejto internetovej stránke. Kompatibilita je zaručená pre kolobežku Xiaomi m365.

Ako môžete vidieť sami, ak zlodej nie je „expertom“ na tieto dopravné prostriedky a zároveň bude nosiť vo svojom vrecku iPhone, na miesto rýchleho zárobku počas lúpeže vás dovedie až do svojho príbytku alebo ku miestu, kde odkladá odcudzený tovar a vy si poň prídete ideálne aj s policajnou hliadkou.

Tento trik vám možno bude pripadať lacný a pochybný, no verte, že za cca 50 € získate zabezpečenie s vysokou účinnosťou. Špeciálne to platí pri pohybe vo väčšom meste.

Pozrite si systém, na ktorý nás upozornil čitateľ a napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Za nás je to skvelý nápad.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.