Z pandémie COVID-19 sme sa ešte ani zďaleka nedostali. Spoločnosť Apple to veľmi dobre vie a presne preto obnovuje pravidlá, ktoré v niektorých krajinách a prevádzkach na malú chvíľu nemuseli platiť.

Pokiaľ budete chcieť navštíviť Apple Store, pravdepodobne to bude možné iba s rúškom alebo respirátorom na tvári, uvádza agentúra Bloomberg.

Technologický gigant ešte v júni zrušil povinnosť nosenia ochranných masiek pre očkovaných zákazníkov a zamestnancov, avšak koncom júla toto pravidlo opäť zavádza do praxe.

Dôvodom je napríklad aj malá pravdepodobnosť, že vírus môže prenášať zaočkovaná osoba alebo prítomnosť variantu Epsilon v niektorých krajinách, ktorý odolá aj protilátkam z očkovania či prekonania iného variantu COVID-19.

Väčšie riziko však predstavuje variant Delta, ktorý sa v súčasnosti rýchlo šíri vo väčšine mestách v USA a v porovnaní s inými variantmi je oveľa infekčnejší. Toto Apple napísalo zamestnancom v poznámke odoslanej cez e-mail.

Prečítajte si tiež  Slovákom chodia podvodné e-maily od Apple. Nenaleťte im!

Po starostlivom preštudovaní najnovších odporúčaní CDC a analýze údajov o zdraví a bezpečnosti určených pre vašu oblasť aktualizujeme pokyny týkajúce sa tvárových masiek pre tento obchod. Od 29. júla budú v predajni pre zákazníkov a členov tímu vyžadované rúška – aj keď sú očkovaní. “ Spoločnosť dodala, že zmenu vykonáva „z veľkej opatrnosti“.

Apple žiada ľudí, aby sa zaočkovali

Aby toho nebolo málo, technologický gigant doplnil do textu aj žiadosť na svojich zamestnancov aby sa dali zaočkovať. „Apple povzbudzuje všetkých, ktorí majú nárok na získanie vakcíny proti COVID-19. Očkovanie ale nie je povinné…

Technologický gigant zatiaľ nezatvoril ani jednu zo svojich maloobchodných predajní a taktiež to nevyzerá tak, že by to mal v najbližších dňoch v pláne. Vývoj pandémie je ale dynamický a to čo platí dnes už nemusí byť samozrejmosťou aj zajtra.

Na strane druhej, zamestnanci kampusu sa do kancelárie zatiaľ nevrátia a trvať to má minimálne do októbra. Pôvodne plány naznačovali, že na 3 dni v týždni by sa pracovníci mohli dostať do roboty už v septembri. To sa ale nestane.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.