Spoločnosť Apple má tisíce zamestnancov po celom svete, ktorí pracujú na rôznych pozíciách. V americkom meste Towson, v štáte Maryland, teraz došlo ku zaujímavému vyjadnávaniu, v rámci ktorého chcú získať pracovníci tamojšieho Apple Store lepšie podmienky a vyššiu výplatu. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Zamestnancom sa v prvom rade nepáči výška ich základného platu, ktorý žiadajú navýšiť až o 10 %. Rovnako tak by mali tí, ktorí pracujú viac, ako 8 hodín denne, alebo 40 hodín týždenne, dostávať dvojnásobnú mzdu. Pracovníci tiež žiadajú príplatky za víkendy, sviatky, či 1 dolár ku výplate navyše, pokiaľ budú mať certifikát prvej pomoci.

Rovnako spoločnosť Apple prosia, aby zaviedla nový systém, v rámci ktorého môžu získavať od zákazníkov Apple Store sprepitné pri uskutočňovaní nákupu cez platobnú kartu.

Jednoduchým spôsobom by tak zamestnanci mohli dostať 3 %, 5 %, alebo inú sumu z celého nákupu, ako bonus za svoju snahu a výsledky pri predaji produktov či služieb.

Samotné sprepitné by bolo motivačné pre všetkých pracovníkov, nakoľko by sa jeho výška vždy na konci mesiaca rozrátala medzi jednotlivcov podľa toho, koľko kto odpracoval hodín. Bol by to férový systém, ktorý by mohol byť výhodný, ako pre zamestnancov, tak aj pre spoločnosť Apple. Nie je to však všetko.

Až 45 dní plateného voľna v prípade úmrtia blízkej osoby alebo zvieraťa 

Apple Store na piatej avenue v New Yorku
Zdroj: Unsplash / Phil Aicken (úprava redakcie)

Okrem zvýšenia platu a zavedenia systému sprepitného zamestnanci na Apple tlačia, aby im poskytol 34 týždňové odstupné v prípade prepustenia a predĺženie platenej dovolenky pre pozostalých až na 45 dní za rok s tým, že by sa to malo týkať aj zvierat a blízkych priateľov. Dnes takáto dovolenka existuje, no dá sa čerpať iba na 10 dní v roku.

Zamestnanci si tiež chcú presadiť navýšenie dovolenky pre plný a čiastočný úväzok, ako aj získanie dovolenky na rekreáciu a oddych. Uvidíme, ako na to bude spoločnosť Apple reagovať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple zaplatí Samsungu mastnú pokutu. Dôvodom je iPhone 12 mini a jeho slabé predaje
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.