Úspešná iniciatíva

Technologický gigant spustil v roku 2011 špeciálny program, určený pre jeho pracovníkov. Tí majú možnosť pracovať bez nároku na honorár alebo poskytnúť finančný dar, ktorý následne poputuje na účet vybranej organizácie. V Cupertine do toho samozrejme nijak nezasahujú a všetko stojí na zamestnancoch. Ako sa ukazuje, iniciatíva je celkom úspešná.

Do dnešného dňa sa podarilo vyzbierať až 600 miliónov dolárov, čo je cca 67 miliónov dolárov ročne. Zamestnanci takto odpracovali viac ako 1,6 milióna hodín, za ktoré nedostali zaplatené a podporili odhadom 34 000 rôznych organizácii.

Apple dnes prehlásilo, že začne investovať do svojho programu „multimillion-dollar annual grant program“, čím podporí organizácie, v ktorých žijú a pracujú jeho tímy. Týka sa to napríklad potravinárskych bánk, zdravotných a sociálnych služieb, umeleckých programov a mnohého iného.

Počas vianočnej sezóny Apple venuje ďalších 5 miliónov dolárov na podporu organizácií, ktoré ponúkajú potrebnú pomoc a podporu komunitám po celom svete, v súvislosti s pandémiou COVID-19. Týkať sa to bude hlavne jedla a lekárskej starostlivosti.

Na záver len doplníme, že Apple už investovalo niekoľko desiatok miliónov dolárov do boja proti koronavírusu. V niektorých prípadoch financovala organizácie, v iných zase dodávala potrebný materiál (rúška, štíty atď.).

Prečítajte si tiež  Stiahni si nové pozadia z iOS 10 a macOS Sierra!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.