Dnes som sa rozhodol, že urobím takú mini-recenziu iPhonu 11 Pro, ktorý vlastním približne 4 mesiace. Na zariadenie som prešiel z iPhonu XS, takže to na oko nebola žiadna veľká zmena. Napriek tomu som si ale veľmi rýchlo zvykol a oceňujem niektoré veci, ktoré tu Apple zmenilo respektíve vylepšilo. Toto sú 3 z nich, pre ktoré sa oplatí výmena.

3Dizajn

iPhone urobil koncom 2019 tržby vo výške 56 miliárd dolárov. Pomohol model "11/11 Pro".
3 dôvody, prečo odporúčam 5,8″ iPhone 11 Pro

Začnem asi tým, na čo sa primárne pozerám prakticky neustále. To je dizajn. Hoci vyzerá iPhone 11 Pro veľmi podobne ako iPhone XS (alebo X) V skutočnosti je to veľká medzigeneračná zmena. Keď som po prvý krát chytil do ruky iPhone X (2017), bol som milo prekvapený, ako „luxusne“ na mňa zariadenie pôsobí. Sklo na oboch stranách, rámik z nerezovej ocele, pevná konštrukcia, skrátka všetko…

Dizajn bol úžasný. Dnes je však rok 2020 a v čase, kedy vyšiel model 11 Pro, ešte v 2019 bol už dizajn iPhonu X trochu „okukaný„. Možno to bolo aj preto, lebo Apple neurobilo v XS skoro žiadne medzigeneračné zmeny. To samozrejme dizajnérom nevyčítam, nakoľko šlo len o vylešpený „S“-kový model.

Prémiové spracovanie

iPhone 11 Pro je spracovaný veľmi prémiovo a pekne. Použiť na zadnej strane nové, matné sklo bol možno jednoduchý nápad ale za to veľmi vhodný. Dizajn sa už posunul na úplne inú úroveň a vôbec mi pri tom neprekáža ani trojica fotoaparátov na zadnej strane.

Zariadenie mám konkrétne v prevedení Midnight Green a musím povedať, že má stále baví sa naň pozerať. Je jednoducho úžasný. Taktiež sa mi páči prvok loga, ktoré je v strede. Pôsobí to viac elegantne v rodine ostatných Apple produktov, kde má práve takéto umiestnenie (macbook, iPad).

5 problémov v iPhone, ktoré vyriešite pomocou režimu DFU.
Prémiové spracovanie

Aby som však iba nechválil, z prednej strany je to v podstate to isté. 5,8″ displej má veľmi podobné zobrazenie a ak máte telefón v kryte a nevidíte zelenú farbu nerezovej ocele, nerozoznáte, či v ruke držíte 11 Pro alebo iPhone X. Navyše aj rámiky okolo displeja mi prídu trochu hrubé na rok 2019/2020. V tomto smere je konkurenčný Samsung (ale aj iní výrobcovia) omnoho ďalej.

Skritizovať by som mohol ešte vyššiu váhu a hrubšiu konštrukciu. Áno, iPhone 11 Pro skutočne pribral oproti svojmu predchodcovi. Na druhú stranu to bolo na úkor batérie a mne ani vyššia váha a tiež väčšia hmotnosť vôbec neprekáža. Uprednostňujem práve výdrž batérie, čím sa môžeme dostať ku ďalšiemu bodu na druhej strane.

Prečítajte si tiež  Vieme ako bude fungovať always-on displej v iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max
Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.