Téma gamingu v spojení s Apple zariadeniami je stará a obohraná pesnička. Ak patríte do komunity zanietených hráčov, určite vlastníte hernú konzolu alebo namakaný PC, ktorý hravo zvládne aj najnovšie herné tituly. Herný priemysel sa však neustále posúva vpred a preto nie je žiadnou náhodou, že si kvalitný herný zážitok môžeme vychutnať aj na obrazovke Macu, iPadu alebo dokonca iPhonu.

V nasledujúcich riadkoch vám priblížime rôzne doplnky v podobe gamepadov, vďaka ktorým posuniete zážitok z hrania na novú úroveň. Či už sa chystáte na dovolenku, chalupu alebo len tak na výlet a chcete si vo voľnom čase aj niečo zahrať, s týmito ovládačmi vyťažíte z hry maximum!

SteelSeries Nimbus +

Ak hľadáte gamepad, ktorý je ako stvorený pre mobilné zariadenia a výhradne pre systém iOS, tak model Nimbus + je práve pre vás. Jedná sa o vylepšenú verziu pôvodného Nimbusu, ktorý zožal úspech nie len v tabuľkách predaja, ale aj v celkovej obľúbenosti v hráčskej komunite.

Nimbus

SteelSeries Nimbus + predstavuje akýsi hybrid medzi ovládačmi pre Xbox a Dualshockom/Dualsensom z dielne Sony. Okrem výbornej odozvy poteší aj integráciou tlačidiel určených pre funkcie systému iOS. Poteší aj dlhá výdrž batérie a ukazovateľ stavu nabitia v strednej časti gamepadu.

Sony DualSense

Po príchode nadupanej konzoly v podobe PlayStation 5 na seba Apple nenechalo dlho čakať a brány kompatibility sa otvorili aj pre revolučný ovládač Sony DualSense. Pri hrách z knižnice Apple Arcade síce užívatelia nevyužijú adaptívnu haptickú odozvu ako tomu je v prípade PS5, no ovládač aj v tomto prípade stojí za to.

DualSense

Výborná ergonómia v spojení s kvalitným vypracovaním robí z gamepadu DualSense špičku medzi ovládačmi. Sony sa od čias Dualshockov posunulo vopred doslova míľovými krokmi a to sa patrične podpísalo aj na kvalite a funkčnosti nového ovládača.

Firma sa tiež nedávno postarala o predstavenie dvoch nových farebných prevedení, takže ak vám nesedí biela farba, môžete sa rozhodnúť pre bordovú alebo klasickú čiernu.

Xbox One Controller

Dostávame sa k ovládaču, ktorý podľa všetkého ani netreba predstavovať. Gamepad určený pre konzoly z rodiny Xbox One sa stal „must have“ produktom pre každého hráča, ktorému nevyhovuje klávesnica a nie je vyznavačom konzoly PlayStation. Rovnako ako v prípade svojho konkurenta od Sony, aj Xbox One Controller disponuje plnou podporou pre systém iOS.

Xbox

V prípade Xboxáckeho ovládača srší pozitivitou nielen cena, ale aj možnosť výberu farebnej kombinácie. Za uplynulé roky sme sa dočkali naozaj širokej škály rôznych variácií, z ktorej si vyberie azda každý. Pridanou hodnotou je tiež možnosť pripojenia k PC alebo Macu. Ak chcete jeden gamepad, ktorým pokryjete takmer všetky platformy, toto je tá správna voľba.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na remienok Solo Loop na prvých reálnych fotografiách.

Razer Kishi

Okrem klasických separátnych ovládačov sme si pre vás pripravili aj niekoľko tipov na gamepady, ktoré premenia váš telefón na príručné konzoly. Jednotkou na trhu je Razer Kishi, ktorý upúta nielen zaujímavým spracovaním ale hlavne svojou veľkosťou.

Kishi

Skladacia konštrukcia robí z Kishi dokonalého parťáka na cestovanie, nakoľko si ho v príručnej batožine ani nevšimnete. Ak sa rozhodnete pre kúpu tohoto gamepadu, dajte si pozor akú verziu kupujete. Razer totiž ponúka ovládač v dvoch verziách a to ako pre iOS, tak aj pre Android zariadenia.

BackBone One Controller

Posledný tip na gamepad pre vás je nedávno predstavený Backbone One zo stajne Microsoftu. Ovládač bol predstavený v rámci iniciatívy streamovacej služby xCloud, ktorá momentálne beží vo forme beta testovania. Jedná sa o podobný koncept ako v prípade Razer Kishi, avšak BackBone možno skôr prirovnať k ovládačom Nintenda Switch.

BackBone

Poteší aj možnosť priamej kompatibility, nielen v prípade služieb Apple Arcade a spomínaného xCloudu, ale aj PS5 Remote Play a Google Stadia. Ak sa rozhodnete pre kúpu ovládača BackBone cez oficiálnu stránku, obdržíte naviac trojmesačné členstvo Xbox Game Pass úplne zadarmo.

Vlastníte jeden z uvedených ovládačov alebo máte tip na iný obľúbený gamepad? Neváhajte a napíšte nám do sekcie komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here