Od doby, kedy Microsoft ohlásil svoju iniciatívu na poli game-streamingu už prešiel nejaký ten piatok. Služba xCloud sa po zatvorených testoch konečne dostáva do otvorenej bety a my si tak môžeme vyskúšať AAA tituly priamo na zariadeniach so systémom iOS a iPadOS.

Od dnešného dňa je funkcia Xbox Clud Gaming dostupná pre všetkých majiteľov predplatného Game Pass Ultimate. Okrem Apple zariadení si ju samozrejme môžete vychutnať aj na Windows 10.

- Reklama -

Nakoľko má Apple pomerne prísne pravidlá ohľadom aplikácií pre streaming obsahu, službu možno využívať iba prostredníctvom prehliadačov Safari, Chrome alebo Microsoft Edge. Stačí navštíviť stránku xbox.com/play a prihlásiť sa so svojim Microsoft kontom.

xCloud

Stovky herných zážitkov za symbolickú cenu

Určite sa medzi vami nájdu aj fanúšikovia, ktorí nedisponujú členstvom Game Pass Ultimate. Microsoft si pre nových užívateľov pripravil sympatickú akciu, vďaka ktorej môžete získať predplatné na tri mesiace iba za 1€. Po uplynutí trial verzie je cenovka služby ustálená na 14,99€.

Služba xCloud ponúka hráčom špičkové hry z knižnice Xbox Game Pass aj bez toho, aby ste museli vlastniť hernú konzolu alebo výkonný počítač. Potrebný je iba herný ovládač a obrazovka vášho tabletu či smartfónu.

Vďaka supervýkonnému hardvéru konzol Xbox Series X, ktoré boli integrované do datacentier Microsoftu by sme sa mali dočkať rýchlejšieho loadingu a vylepšených framerate-ov. Lepšiu odozvu plánuje firma riešiť streamovaním hier v 1080p a 60 FPS, čím chce dosiahnuť rovnaký herný zážitok na celej škále mobilných platforiem.

xCloud

Okrem klasického „xboxáckeho“ gamepadu sa dočkáme expanzie doplnkového hardvéru. Microsoft ohlásil príchod herných ovládačov a doplnkov určených výhradne pre zariadenia s iOS. Ak vám štandardný ovládač nesedí, môžete siahnuť po gamepadoch určených pre mobilné telefóny a tablety.

Čo hovoríte na príchod služby xCloud na mobilné zariadenia z rodiny Apple? Neváhajte sa s nami podeliť o vaše dojmy a názory z otvoreného beta testovania očakávanej hernej služby.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJXbox
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.