To, že každoročné obmeny v podobe softvérových aktualizácií systému iOS prichádzajú s nedostatkami, vie azda každý Apple fanúšik. tentokrát sa však jablková spoločnosť poriadne sekla. Nový systém iOS 16.1 spôsobil na zariadeniach minulej generácie poriadne problémy. Množstvo majiteľov iPhonov 13 vrátane modelov mini a Pro sa sťažuje na nefunkčný displej.

Na Twitteri, Reddite ale aj iných platformách neustále pribúdajú príspevky o tom, ako používateľom doslova „odišiel“ displej iPhonu. Po nainštalovaní aktualizácie iOS 16.1 má iPhone zelený alebo žltý displej, čím je nemožné ho využívať v podstate na žiadne funkcie. Niektorým používateľom sa iPhone podarilo dať do pôvodného stavu tvrdým resetom, no v mnohých prípadoch sa ani po tomto kroku neudiala žiadna zmena.

- Reklama -

Riešením môže byť aj priamy reset prostredníctvom PC alebo Macu a prepnutie zariadenia do režimu obnovy, no tiež to nie je úspešné na 100%. V prípade, že si s problémom neviete dať rady, ostáva už len odniesť smartfón do autorizovaného servisu alebo reklamácia zariadenia.

 

Problém sa doteraz vyskytol (aspoň podľa príspevkov a správ na sociálnych sieťach) iba v prípade modelov z radu iPhone 13. Spoločnosť Apple sa zatiaľ nevyjadrila k tomuto problému a je otázne, či je možné ho riešiť oficiálnou overenou cestou. O prípadných vyjadreniach zo strany Apple Vás budeme informovať.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -