To, že každoročné obmeny v podobe softvérových aktualizácií systému iOS prichádzajú s nedostatkami, vie azda každý Apple fanúšik. tentokrát sa však jablková spoločnosť poriadne sekla. Nový systém iOS 16.1 spôsobil na zariadeniach minulej generácie poriadne problémy. Množstvo majiteľov iPhonov 13 vrátane modelov mini a Pro sa sťažuje na nefunkčný displej.

Na Twitteri, Reddite ale aj iných platformách neustále pribúdajú príspevky o tom, ako používateľom doslova „odišiel“ displej iPhonu. Po nainštalovaní aktualizácie iOS 16.1 má iPhone zelený alebo žltý displej, čím je nemožné ho využívať v podstate na žiadne funkcie. Niektorým používateľom sa iPhone podarilo dať do pôvodného stavu tvrdým resetom, no v mnohých prípadoch sa ani po tomto kroku neudiala žiadna zmena.

Riešením môže byť aj priamy reset prostredníctvom PC alebo Macu a prepnutie zariadenia do režimu obnovy, no tiež to nie je úspešné na 100%. V prípade, že si s problémom neviete dať rady, ostáva už len odniesť smartfón do autorizovaného servisu alebo reklamácia zariadenia.

 

Problém sa doteraz vyskytol (aspoň podľa príspevkov a správ na sociálnych sieťach) iba v prípade modelov z radu iPhone 13. Spoločnosť Apple sa zatiaľ nevyjadrila k tomuto problému a je otázne, či je možné ho riešiť oficiálnou overenou cestou. O prípadných vyjadreniach zo strany Apple Vás budeme informovať.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple v tichosti zaviedla novinku pre MacBook Air 13". Ide o túto vychytávku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here