Spoločnosť Apple momentálne zaznamenáva výpadky svojich služieb, čomu nasvedčuje aj oficiálna stránka Apple Support System Status. Problémy sa doposiaľ vyskytli v prípade digitálneho obchodu App Store a hudobnej knižnice Apple Music. V aplikáciách podľa všetkého chýbajú označenia ochrany osobných údajov aj systémové chyby.

Prečítajte si tiež  Veľký únik: Európska Únia chce donútiť Apple ku ďalším nepríjemným zmenám

Podľa System Statusu dvojice aplikácií sa v súčasnosti vyskytujú problémy, ktoré sa podarilo potvrdiť. Vybraných používateľov sa dotýka problém s obchodom App Store, pričom komplikácie boli ohlásené v USA, v Kanade ale aj v Európe. Spoločnosti 9to5Mac, ktorá upozornila na chyby ako prvá sa podarilo potvrdiť padanie oboch služieb a nezobrazovanie štítkov ochrany osobných údajov v prípade Apple Music.

Niektorí používatelia nemôžu pristupovať k službe Apple Music, zdieľať a sťahovať skladby alebo texty piesní. Pokiaľ ide o App Store tak sa zdá, že Apple už pracuje na oprave. V redakcii sme zatiaľ žiaden problém týkajúci sa jednej z aplikácii nezaznamenali na systéme iOS, iPadOS, watchOS ani macOS. Je však viac než možné, že problémy sa vyskytnú aj u slovenských používateľov.

Naposledy čelila spoločnosť Apple veľkému výpadku minulý mesiac, keď bolo nefunkčných až 26 služieb. Ak ste sa stretli s podobnými výpadkami, dajte nám vedieť v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -