Spoločnosť Meta v posledných mesiacoch doslova chrlí nové funkcie pre aplikáciu WhatsApp. Jedna z najrozšírenejších platforiem pre chatovanie sa už onedlho dočká ďalšej vychytávky, ktorú ocenia používatelia po celom svete.

Okrem nových možností pre skupinové konverzácie a nový typ znakov emoji, prinesie WhatsApp aj novinku, ktorú oceníme hlavne pri prechádzaní na nový iPhone. Už na to nebudete potrebovať žiaden iCloud.

Meta pracuje na novej funkcii, ktorá používateľom WhatsAppu umožní preniesť celú históriu konverzácií. V súčasnosti WhatsApp umožňuje preniesť históriu a médiá do iného iPhonu len vtedy, ak si vytvorili zálohu na iCloud.

Pôjde to aj bez iCloudu

Nové riešenie bude veľmi jednoduché. Na jeho použitie bude stačiť stiahnuť aplikáciu WhatsApp do nového zariadenia, zaregistrovať sa pod rovnakým číslom a potom naskenovať QR kód zobrazený na obrazovke. História chatu spolu so všetkými prílohami sa jednoducho a rýchlo prenesie do nového iPhonu cez internet.

Prenášanie dát bez iCloudu na WhatsApp
Zdroj: Wabetainfo

Nová vstavaná služba ponúkne významnú výhodu pre používateľov, ktorí si neplatia vyššiu verziu úložiska iCloud. K dispozícii tak bude forma prenosu dát aj v prípade, že je vaše cloudové úložisko obmedzené na bezplatných 5 GB.

Nová funkcia prenosu chatu je v súčasnosti dostupná len pre niektorých beta testerov, no čoskoro sa jej dočká aj široká verejnosť. Doraziť by totiž mala v najbližších systémových aktualizáciách.

Čo hovoríte na toto riešenie vy? Ste zástancom tradičného iCloudu, alebo sa obrátite na novú funkciu v prípade, že budete prechádzať no nový iPhone? Podeľte sa s nami vaše názory a postrehy v komentároch.

Prečítajte si tiež  WhatsApp chystá veľkú zmenu pre iOS a Android. Jedni ju budú nenávidieť, druhí milovať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -