Spoločnosť Google dnes oznámila, že do obľúbených máp pre smartfóny dorazí nová vychytávka. Aplikácia Google Maps bude v nadchádzajúcich mesiacoch podporovať živé aktivity, vďaka čomu budú mať používatelia iPhonu prístup k navigácii aj na zamknutej obrazovke. Ako ale určite viete, túto funkciu podporujú iba iPhony z modelového radu Pro.

Funkcia bude fungovať naozaj jednoducho a efektívne. Na zamknutej obrazovke sa ukážu základné údaje o ceste smerom k vášmu cieľu a jednotlivé inštrukcie pre navigáciu. Živé aktivity, ktoré boli predstavené ešte v systéme iOS 16 sú v podstate živé oznámenia na uzamknutej obrazovke, ktoré uľahčujú sledovanie udalostí v reálnom čase.

Hlásanie navigácie pre Dynamic Island v iPhone 14 Pro
Zdroj: MacRumors

Živé aktivity sa integrujú s Dynamic Islandom na modeloch iPhone 14 Pro a 14 Pro Max, ktorý poskytuje prehľadné informácie v hornej časti obrazovky. Používatelia môžu dlhým stlačením dynamickej plochy otvoriť rozšírené zobrazenie s ďalšími informáciami a klasické zobrazenie mapy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -