Spoločnosť Apple pracuje na nových modeloch slúchadiel AirPods, ktoré ponúknu funkcie, aké by sme od nich určite nečakali. Podľa známeho analytika Ming-Chi Kua plánuje Apple uviesť slúchadlá s infračervenými kamerami. Vďaka tejto novinke by mali zlepšiť priestorový zážitok pri použití s náhlavnou súpravou Apple Vision Pro.

Kuo vo svojom príspevku na sieti Medium vysvetlil, že integrácia infračervených kamier do slúchadiel AirPods by mala prebehnúť do roku 2026. Tieto kamery budú podobné tým, ktoré sa používajú na prijímači Face ID v iPhone.

V slúchadlách AirPods pribudnú kamery

Účel infračervených kamier v slúchadlách AirPods súvisí s headsetom Vision Pro a budúcimi náhlavnými súpravami, ktoré má Apple v pláne predstaviť v najbližších rokoch.

Tieto kamery dokážu rozpoznať zmeny obrazu v okolí, čo umožňuje širšiu škálu pre gestá na zlepšenie interakcie používateľa.

Apple Vision Pro a slúchadlá AirPods Pro
Zdroj: Apple

Napríklad ak používateľ sleduje video pomocou Apple Vision Pro spolu so slúchadlami AirPods a otočí hlavu, aby sa pozrel určitým smerom, zvuk v tomto smere môže byť zvýraznený, aby sa zlepšil priestorový zážitok.

Dodávateľom nového infračerveného komponentu má byť známa spoločnosť Foxconn, ktorá sa pripravuje poskytnúť dostatok súčiastok pre približne 10 miliónov slúchadiel AirPods v rámci prvotných dodávok.

Zatiaľ nie je jasné, ktorý model AirPods dostane túto funkciu ako prvý, no najpravdepodobnejším kandidátom sú AirPods Pro, možno v tretej alebo štvrtej generácii. Práve tento model prémiových slúchadiel podporuje v spolupráci s Vision Pro aj prenos bezstratového zvuku, ktorý bude úzko súvisieť s chystanou novinkou.

Prečítajte si tiež  iOS 18 prináša 5 nových funkcií pre AirPods Pro. Budete ich milovať

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -