To, čo sa ešte pred niekoľkými dňami zdalo ako fabulácia sa konečne potvrdilo. Spoločnosť Apple prvýkrát v histórii predstavuje MacBook Air s veľkosťou uhlopriečky 15″.

O ikonickom „Airku“ v novej 15″ veľkosti sa hovorilo už niekoľko mesiacov. Takmer všetky predikcie týkajúce sa tohoto zariadenia sa vyplnili a my sme sa preto dočkali najväčšieho modelu Air, aký tu kedy bol.

Známy dizajn v novej veľkosti 

Apple chválou rozhodne nešetrí a MacBook Air 15″ uvádza ako najlepší laptop vo svojej veľkosti na svete. Konkrétna veľkosť uhlopriečky displeja je 15,3″ a to všetko v extrémne tenkej konštrukcii.

Zdroj: Apple

Hrúbka 15″ modelu Air je totiž iba 11,5 mm, čo z neho skutočne robí najtenší notebook vo svojej kategórii. Dizajnovo sa v porovnaní so svojim menším kolegom síce nezmenil, no tento aspekt sa dal očakávať.

MacBook Air 15″ disponuje dvojicou portou Thunderbolt 5. generácie a MagSafe konektorom na nabíjanie. Nechýba ani klasický 3,5mm jack na slúchadlá. Po vizuálnej stránke sme sa dočkali štyroch farebných prevedení. Konkrétne ide o variácie Starlight, Space Gray, Silver a Midnight.

Zdroj: Apple

MacBook Air dostal vylepšenia na tom správnom mieste 

Webová FaceTime kamera zostala pri rozlíšení 1080p, čo dopĺňa sústava troch mikrofónov a systém šiestich reproduktorov s basovými reproduktormi. Značným upgradom si prešla interná batéria, ktorá na jedno nabitie vydrží až 18 hodín.

Zdroj: Apple

Cena nového MacBooku Air začína na 1 299 dolároch. Objednávky budú spustené už dnes a dodávky sa začnú na budúci týždeň. O slovenských cenách za MacBook Air 15″ ako aj za ďalšie nové zariadenia vás budeme informovať, preto určite ostaňte s nami počas celého večera.

Ktorá z predstavených noviniek počas WWDC 2023 na vás zatiaľ urobila najväčší dojem? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  Apple vyrába ochranné štíty proti koronavírusu!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here