Mapy z dielne jablkového giganta sa čoskoro dočkajú zaujímavej novinky. Apple spolupracuje so spoločnosťou SpotHero na integrovaní informácií o parkovaní do Apple Maps. Spočiatku bude dostupná pre viac ako 8 000 miest v USA a Kanade.

Prečítajte si tiež  Mapy Google pre iOS získavajú vyhľadávanie v rozšírenej realite

Pomocou iPhonu, iPadu alebo Macu budú môcť používatelia v Apple Maps vyhľadať konkrétne miesto a zistiť, či sú k dispozícii informácie o parkovaní v jeho okolí. V ponuke pribudne tlačidlo pre parkovanie, ktoré otvorí okno v aplikácii Safari s odkazom na webovú stránku SpotHero. Tá následne ponúkne všetky informácie o danom mieste a parkovacích možnostiach.

Používatelia si budú môcť rezervovať parkovanie zadaním hodinových alebo mesačných časov alebo sa informovať o poplatkoch na danej parkovacej ploche. K dispozícii bude tiež filtrovanie výsledkov na základe bezbariérovosti, nabíjania elektrických vozidiel, dostupnosti parkovania a ďalších kritérií.

Funkcia pre parkovanie v Apple Maps
Zdroj: Appleinsider

Táto integrácia je najnovším krokom spoločnosti Apple k zlepšeniu práce s aplikáciou Mapy. V posledných mesiacoch sme sa dočkali mnohých zaujímavých prírastkov zo súdka nových funkcií ako napríklad hodnotenie podnikov, bodov záujmu alebo presnejšieho zobrazenia premávky v reálnom čase.

Ako tomu však býva zvykom, rozširovanie nových funkcií v prípade spoločnosti Apple je veľmi pomalé. V súvislosti s novou funkciou parkovania môžeme skonštatovať, že na Slovensku a Česku sa jej tak skoro nedočkáme. Aké novinky v apke Apple Mapy by ste uvítali vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -