Mapy od Google sa dočkajú ďalšej novej vychytávky na zariadeniach iOS. Aplikácia Google Maps prináša novú funkciu rozšírenej reality s názvom Live View, ktorá umožňuje používateľom vizuálne vyhľadávať reštaurácie, kaviarne a iné podniky, ktoré sa nachádzajú v ich blízkosti.

Prečítajte si tiež  Apple Mapy a Google Mapy majú problém. Vodičov navádzajú z diaľnice na poľnú cestu

Pomocou funkcie Live View môžete otvoriť aplikáciu Google Mapy a ťuknutím na ikonu fotoaparátu v paneli vyhľadávania zobraziť, čo sa nachádza vo vašom okolí. Vďaka novému modulu sa vám na obrazovke zobrazia dostupné obchody, reštaurácie alebo bary, ktoré snímate kamerou. Navigácia následne poskytne pokyny a šípky s podporou rozšírenej reality, vďaka ktorým budete mať predstavu o tom, ako ďaleko je dané miesto.

Okrem toho sa priamo na obrazovke zobrazia aj kľúčové informácie o každom mieste. Po namierení kamery na objekt sa tak dozviete otváracie hodiny alebo hodnotenie podniku.  Na obrazovke sa tiež bude nachádzať možnosť, vďaka ktorej sa dozviete o najbližších miestach, ktoré sa nachádzajú v dostupnej vzdialenosti.

Funkcia Live View v Google Maps
Zdroj: Google

Google taktiež zavádza nové funkcie, ktoré majiteľom elektromobilov uľahčia vyhľadávanie najlepšej nabíjacej stanice pre ich vozidlá pomocou filtra rýchle nabíjanie. Do apky sa tiež dostali rozšírené možnosti a informácie pre bezbariérové trasy ako napríklad zobrazenie schodov či bezbariérových vstupov.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -