Spoločnosť Apple pracuje na novom príslušenstve v rámci ekosystému HomeKit, ktoré má slúžiť ako centrálny uzol pre správu inteligentnej domácnosti. Momentálne fungujú v týchto rolách zariadenia Apple TV a reproduktory HomePod a vďaka nim je možné ovládať všetky interaktívne prvky. Apple však navrhuje komplexný produkt na správu domácnosti, ktorý bude zostrojený vo forme obrazovky na štýl iPadu.

Externý displej bude vyzerať podobne ako iPad, čo je podľa niektorých používateľov dosť nepochopiteľné z jednoduchého dôvodu. Až donedávna bolo iPad skutočne možné používať ako centrum pre inteligentnú domácnosť. V posledných aktualizáciách systému iPadOS však táto podpora zmizla.

Externý displej by mal dostať dizajn tabletu nižšej triedy, čo naznačuje, že by sa mohol podobať základnému iPadu 10. generácie. Mal by byť navrhnutý tak, aby sa dal pripevniť na steny a iné predmety pomocou magnetických úchytov. Hlavnou myšlienkou zariadenia je jeho umiestnenie v centrálnych častiach domácnosti, no zároveň by mal byť aj mobilný.

 

Apple HomeKit Display
Zdroj: 9to5mac

V súčasnosti sa zariadenia HomeKit aj Matter musia ovládať z iPhonu, iPadu alebo Macu a každá osoba v domácnosti musí byť individuálne prizvaná k nastaveniu HomeKit. Na stole je aj scenár podpory viacerých displejov naraz, aby bolo možné operovať prvky inteligentnej domácnosti z viacerých zariadení.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Čo nás na iPhone, iOS 8 najviac vytáča?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -