Apple Watch si v prípade najbližšej aktualizácie výrazne polepšia. Inteligentné hodinky sa dočkajú vítaných zmien, ktoré prinesie update watchOS 10. Na čo všetko sa môžeme tešiť?

Aktualizácia watchOS 10 prináša komplexné zmeny dizajnu aplikácií a nový spôsob zobrazovania informácií na rôznych ciferníkoch hodiniek. Vývojári sa zamerali ako na vizuálnu stránku užívateľského prostredia, tak aj na pridanie nových aplikácií ale aj zdokonalenie už existujúcich funkcií.

Dôležité informácie priamo na základnej obrazovke

Vďaka watchOS 10 teraz môžete vidieť viac informácií na ciferníku hodiniek bez otvárania jednotlivých aplikácií. Stačí pootočiť korunkou Digital Crown a zobrazia sa vám widgety s rôznymi údajmi.

Widgety môžu tiež obsahovať skupiny komplikácií, ktoré vám umožňujú prispôsobiť si ciferník podľa vašich potrieb. Apple tiež pridal dva nové ciferníky. Konkrétne ide o pestrofarebné zobrazenie Pallete a hravý ciferník so Snoopym a Woodstuckom.

Zdroj: Apple

Novinky pre aplikácie a nové funkcie 

Svetové hodiny teraz majú farebné pozadie podľa denného času, čo vám pomôže lepšie sa orientovať v čase. Tieto informácie bude možné pridať aj na základnú obrazovku.

Apple však neostalo iba pri natívnych apkách. Aplikácie tretích strán dostanú rozloženie na celý displej, ktoré využíva viac priestoru na obrazovke a je prehľadnejšie.

Zdroj: Apple

S watchOS 10 budú tréningy presnejšie a efektívnejšie

Apple Watch vystupujú v úlohe pomocníka pre športovcov a nadšencov fyzickej aktivity, čo si Apple dobre uvedomuje. Preto sme sa dočkali aj zaujímavých vylepšení pre kondíciu a cvičenie.

Kondícia sa dočká novej sekcie, ktorá zobrazí vitrínu s trofejami, ktoré ste získali za svoje aktivity. Pribudnú aj videá na celú obrazovku pre každý krúžok aktivity, ktoré vás motivujú a inšpirujú.

Apple Watch bude možné cez Bluetooth prepojiť s príslušenstvom pre cyklistov, ako sú senzory kadencie a srdcového tepu. To vám pomôže lepšie sledovať váš tréning a dosiahnuť lepšie výsledky. Do sledovania cyklistického tréningu prichádzajú aj výkonové zóny založené na FTP (funkčnom prahu výkonu).

Zdroj: Apple

To umožní efektívnejšie tréningy a lepší prehľad o výstupných informáciách. Cyklistické tréningy sa naviac stanú živou aktivitou na iPhone, ktorá bude zdieľaná z hodiniek Apple Watch. To znamená, že môžete vidieť svoju trasu, rýchlosť, vzdialenosť a ďalšie údaje na obrazovke iPhonu.

Nový watchOS 10 ulahodí aj fanúšikom turistiky. Do Apple Watch pribudne nová funkcia pre kompas, ktorá vám pomôže objavovať prírodu úplne novým spôsobom. Vďaka tejto vychytávke bude možné nájsť správnu cestu a pozrieť si záchytné body v novom grafickom prostredí.

Prečítajte si tiež  iOS 15.2 zdokonaľuje makro režim na iPhone 13 Pro
Zdroj: Apple

Apple nezabúda ani na duševné zdravie

Do Apple Watch dorazia nové funkcie zamerané na duševné zdravie a zdravie zraku. Do aplikácie Zdravie si môžete zaznamenávať svoj duševný stav na iPhone a iPad.

Údaje z hodiniek Apple Watch vám následne môžu pomôcť lepšie pochopiť svoje emócie. Môžete tiež vykonať štandardizované hodnotenia, ktoré vám pomôžu odhaliť riziko úzkosti a depresie.

Zdroj: Apple

Čo hovoríte na tieto novinky v rámci watchOS 10 vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

V najbližších hodinách vás budeme aj naďalej zásobovať novinkami z konferencie WWDC 2023, preto určite nikam neodchádzajte.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -