Spoločnosť Apple to s (ne)čakanými ohláseniami v posledných dňoch skutočne rozbehla. Po nových MacBookoch Pro a Macu mini prichádza na scénu ešte jeden aktualizovaný produkt. Na svete je druhá generácia smart reproduktoru HomePod, ktorý figuruje v úlohe nástupcu pôvodného modelu. Nechýbajú nové funkcie inteligentnej domácnosti a samozrejme vylepšená kvalita zvuku.

Prečítajte si tiež  Toto sú slovenské ceny nových MacBookov Pro a Macu mini. Nečakajte žiadnu lacnú záležitosť

Rovnaký dizajn, nové schopnosti

Dizajn nového HomePodu je z veľkej časti podobný modelu predchádzajúcej generácie. Badateľnou zmenou je, že dotyková plocha na hornej strane nového HomePodu svieti od okraja k okraju, podobne ako pri HomePode mini. Narozdiel od svojho menšieho kolegu je HomePod dostupný iba v dvoch farbách a to v bielej a „polnočnej“ čiernej.

Reproduktor HomePod 2. generácie
Zdroj: Apple

Pokiaľ ide o špecifikácie, nový HomePod má 5 výškových reproduktorov, čo je menej ako 7 sedem v pôvodnej verzii. K dispozícii je aj 4″ subwoofer a štyrmi mikrofónmi, ktoré dopomáhajú k najlepšiemu možnému zvuku vzhľadom na umiestnenie reprroduktora.

Poháňa ho čip S7 z hodiniek Apple Watch, ktorý je pochopiteľne výkonnejší ako predchádzajúci procesor A8. HomePod novej generácie má tiež integráciu so Siri a podporu Matter pre HomeKit a ďalšie inteligentné domáce príslušenstvo.

Reproduktor podporuje funkciu rozpoznávania zvuku, ktorú poznáme aj z iných zariadení Apple. V HomePode však táto funkcia dokáže napríklad zaznamenať alarmy požiaru a oxidu uhoľnatého a v prípade identifikácie zvuku poslať upozornenie priamo do iPhonu. Podľa spoločnosti Apple je zvuk oveľa čistejší, s hlbšími basami a podporou technológie Spatial Audio.

Reproduktor HomePod 2. generácie
Zdroj: Apple

Cena a dátum vydania

Spoločnosť Apple stanovila cenovku za HomePod druhej generácie v prepočte 349,00 EUR. Na Slovensku ho však (aspoň zatiaľ) nekúpite. Podobne ako pri pôvodnej verzii, ani druhá generácia HomePodu sa na Slovensku nebude oficiálne predávať.

Podľa spoločnosti Apple bude nový HomePod pri uvedení na trh dostupný v Spojených štátoch, Austrálii, Kanade, Číne, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Japonsku, Španielsku, Spojenom kráľovstve a ďalších 11 krajinách. Slovensko a Česko by sa mohlo pridať na zoznam krajín v nasledujúcich vlnách.

Zariadenie je možné objednať už od dnešného dňa, pričom objednávky budú doručené 3. februára.

HomePod

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here