Spoločnosť Apple dnes sprístupnila piatu beta verziu systému iOS 16.1 vývojárom na testovacie účely. Okrem podpory živých notifikácií na zamknutej obrazovke spoločnosť Apple uvedie aj ďalšie novinky, ktoré predstavila ešte počas konferencie WWDC. Vzhľadom na pokročilé štádium testovania sa jej dočkáme už v najbližších týždňoch.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo novú verejnú beta verziu systému macOS Ventura

Beta verzie iOS 16 a iPadOS 16 si môžete stiahnuť cez internet po nainštalovaní príslušného profilu z oficiálnej webovej stránky spoločnosti Apple pre beta testovanie do iPhonu alebo iPadu s názvom Apple Beta Software Program.

Živé aktivity dorazia už čoskoro

Systém iOS 16.1 zavedie očakávanú podporu funkcie Live Activities vo forme interaktívneho oznámenia, ktoré umožňuje sledovať dianie v reálnom čase priamo zo zamknutej obrazovky. Táto funkcia bude naviac disponovať podporou pre notifikačné centrum Dynamic Island na nových vlajkových lodiach iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Živé aktivity na zamknutej obrazovke iPhonu v systéme iOS 16
Zdroj: Apple

Funkciu Live Activities v súčasnosti nie je možné používať, keďže vývojári ešte musia aktualizovať svoje aplikácie pred uvedením systému iOS 16.1 pre všetkých používateľov. Developeri majú taktiež prístup k rozhraniu API ActivityKit, vďaka ktorému môžu implementovať funkcie pre zobrazenie notifikácií na zamknutej obrazovke iPhonu.

Aktualizácia tiež zavádza novú možnosť nabíjania čistou energiou, ktorá je navrhnutá tak aby selektívne nabíjala, keď je k dispozícii elektrina s nižšími emisiami uhlíka. Žiaľ, táto vychytávka bude dostupná zatiaľ iba pre obyvateľov USA. Nová aktualizácia prinesie aj podporu pre nový štandard Matter, ktorý zavedie podporu nových prvkov pre ovládanie inteligentnej domácnosti. Matter bude kompatibilný s mnohými zariadeniami, keďže na ňom spolu pracujú spoločnosti ako Apple, Samsung, Amazon alebo Google.

Funkcia Matter pre inteligentnú domácnosť
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -