Konferencia Apple Wonderlust je v plnom prúde, čo predstavuje sviatok pre každého jablkového nadšenca. Odhady týkajúce sa novej generácie high-endových Apple Watch Ultra sa nakoniec predsa len potvrdili a my sa môžeme tešiť na osvieženie ponuky smartwatch od Apple.

V prípade noviniek se prémiové hodinky novej generácie dočkali podobných vylepšení, ako štandardné Apple Watch Series 9. Jablková spoločnosť sa však vytasila s niekoľkými funkciami, ktoré budú limitované iba pre Apple Watch Ultra 2.

Ešte rýchlejšie, efektívnejšie a výkonnejšie

Jadrom nadchádzajúceho modelu Ultra 2 sa stal nový čip S9. Ten pozostáva z 53 miliárd tranzistorov, čo je až o 60% viac ako procesor minulej generácie. Čip S9 má štvorjadrový Neural engine, ktorý dokáže spracovať úlohy 2x rýchlejšie.

Zdroj: Apple

Vďaka týmto vychytávkam bude odozva hodiniek ešte rýchlejšia, čo platí aj pre multitasking na hlavnej obrazovke alebo priamo v aplikáciách. Nechýba ani vylepšený čip Ultra Wideband pre presnejšiu lokalizáciu. Apple Watch Ultra 2 dosahujú podobne ako ich predhodca až 36 hodín na jedno nabitie.

Apple Watch Ultra 2 prichádzajú s najjasnejším displejom v histórii jablkových hodiniek. Nové hodinky prinášajú displej s hodnotou 3 000 nitov, čo je dvojnásobok oproti predchádzajúcim modelom.

Namiesto novej farebnej možnosti, nový ciferník

Analytické predpoklady a leaky týkajúce sa novej farebnej možnosti sa nakoniec nevyplnili, čo je celkom na škodu. Apple však utíšil hlad po tmavej farbe aspoň novým ciferníkom Modular Ultra, ktorý automaticky prepne hodinky do nočného režimu.

Zdroj: Apple

Zapínať sa bude vďaka senzoru okolitého svetla, takže automaticky po zotmení alebo v horších podmienkach viditeľnosti. Vizuálom sa podobá na niektoré zo štandardných ciferníkov, no pochopiteľne figuruje väčším priestorom pre kompilácie a ostrou červenou farbou, ktorá vynikne na čiernom pozadí.

Novinky pre cyklistov a športovcov

Ak patríte medzi vášnivých nadšencov cyklistiky, určite vás poteší nasledujúca novinka. Apple Watch Ultra 2 zavádzajú podporu pre pripojenie Bluetooth príslušenstva na meranie kadencie, rýchlosti, výkonu a ďalších potrebných informácií pri tréningu. Tie si následne môžete pozrieť priamo v hodinkách alebo na iPhone.

Zdroj: Apple

Apple síce o vylepšení dodatočných senzorov nehovorí nič, no pochválil sa novými testami. Apple Watch Ultra prešli záťažovými testami v extrémnych podmienkach od -500m až do 9000 m od morských hĺbok až po tie najvyššie vrcholy hôr.

Cena hodiniek Apple Watch Ultra 2 sa v USA začína na 799 dolároch. Predobjednávky sa začínajú dnes, pričom prví zákazníci sa ich dočkajú 22. septembra. O slovenských cenovkách Apple Watch Ultra 2 ako aj ostatných zariadení vás budeme informovať.

Prečítajte si tiež  Apple má problémy s náhradnými dielmi pre svoje produkty. Opravy trvajú mesiace
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -