Rozhodnutie jablkovej firmy týkajúce sa odstránenia nabíjacieho adaptéra z balenia iPhonov svojho času rozhnevalo nejedného Apple fanúšika. V niektorých štátoch však bolo toto rozhorčenie posunuté až do súdnych sporov. Brazílske ministerstvo spravodlivosti nariadilo pozastavenie predaja iPhonov v krajine práve z tohoto dôvodu. Podľa brazílskych úradov Apple týmto krokom vedome poškodzuje spotrebiteľov. Ani po miliónových pokutách spoločnosť Apple túto požiadavku stále nedodržiava.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 a iPhone 15 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

V krajine boli zabavené stovky smartfónov s logom nahryznutého jablka, ako signál bojkotu firmy pre jej praktiky. V rámci akcie s názvom „Operácia vybitie“ chce regulačný orgán prinútiť spoločnosť Apple, aby dodržiavala miestne právne predpisy. Tie totiž vyžadujú, aby sa smartfóny dodávali s nabíjačkou a to vrátane nabíjacieho adaptéra a kábla.

Podľa správy boli iPhony zabavené v predajniach operátorov a u autorizovaných predajcov spoločnosti Apple. Regulačný orgán nariadil zákaz predaja všetkých modelov iPhonov, ktoré nemajú v balení nabíjačku. Hoci Apple prestal dodávať toto príslušenstvo zadarmo s iPhonom 12, spoločnosť aktualizovala aj iPhone 11 s novým, kompaktnejším balením bez nabíjačky. Preto sa na zoznam „nevyhovujúcich“ produktov pridal aj tento model.

Nabíjací adaptér v balení iPhonu
Zdroj: 9to5mac

Po zadržaní iPhonov spoločnosť Apple požiadala vládu, aby povolila predaj iPhonov v krajine až do konečného rozhodnutia sporu. Spoločnosť vo svojom stanovisku uviedla, že napriek operácii chce pokračovať v predaji iPhonov v Brazílii.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -