Súčasná generácia iPadu mini, ktorý priniesol očakávaný redizajn pre najmenší jablkový tablet je na trhu už takmer dva roky. Množstvo jablkových nadšencov sa preto pýta, kedy príde čas na jeho nástupcu.

Zatiaľ čo v rokoch 2012 až 2016 sa iPad mini dočkal každoročnej aktualizácie, v posledných rokoch tomu tak nebolo a Apple si dáva načas. Pred posledným redizajnom totiž došlo len k jednej menšej obmene a to v marci roku 2019.

Kedy dorazí iPad mini 7? 

Apple je známy svojou podporou aj pre staršie zariadenia, čo určite platí aj pre systém iPadOS. Práve z tohto dôvodu nie je isté, či sa tento rok dočkáme aktualizácie iPadu mini. Nedá sa však uprieť fakt, že práve mini je modelom, o ktorom sa v súvislosti s upgradom hovorí čoraz častejšie.

iPad_Mini_6-1
Zdroj: SvetApple

O novom iPade mini sa zatiaľ objavilo relatívne málo konkrétnych informácií, pričom zmena dizajnu určite nepripadá v úvahu. Teoreticky by sme sa mohli dočkať menších updatov vo forme kvalitnejšieho panelu pre displej, fotoaparátu a samozrejme procesora.

Najpravdepodobnejším časovým rozmedzím pre príchod iPadu mini 7. generácie môže byť prvá polovica roku 2024. Teoreticky existuje aj šanca na predstavenie koncom tohto roka, no podľa zahraničných zdrojov to spoločnosť Apple nestihne.

iPad Air a iPad mini v ruke používateľa
Zdroj: SvetApple

Všetko nasvedčuje tomu, že tento rok bude pre upgrady na poli iPadov pokojný. Existuje síce šanca, že modely Pro alebo Air, prípadne základne verzia, prídu s drobnými modernizáciami, no nič zásadné sa v tejto chvíli nechystá.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch trhajú rekordy. Pozrite sa ako si vedú v predajoch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -