Nedávno predstavený Samsung Galaxy S23 Ultra sa ešte ani nedostal na trh a už zaostáva za vlajkovou loďou firmy Apple. Nové benchmarky zariadenia naznačujú, že Apple má stále najrýchlejší mobilný procesor na svete so značným náskokom. Modely iPhone 14 Pro a 14 Pro Max jednoducho nemajú konkurenciu.

iPhone 14 Pro je stále na vrchole rebríčka

Podľa výsledkov jednojadrového výkonu v programe Geekbench, dosiahol Samsung Galaxy S23 Ultra skóre 1480 bodov, zatiaľ čo jeho najbližší konkurent v podobe iPhonu 14 Pro, dosiahol 1874 bodov. To naznačuje, že iPhone 14 Pro je v testoch s jedným jadrom o 21,02% rýchlejší ako Galaxy S23 Ultra.

Geekbench iPhone 14 Pro vs Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: CompareDial

Pokiaľ ide o viacjadrový výkon tak rozdiel je menší, no stále značný. S23 Ultra zaznamenal skóre 4584 v porovnaní so skóre 5384 v prípade iPhone 14 Pro. To znamená, že vlajkové zariadenie od Apple je vo viacjadrových testoch o 14,86% rýchlejšie ako najnovší prémiový model spoločnosti Samsung.

Geekbench iPhone 14 Pro vs Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: CompareDial

Zlepšenie výkonu v tomto roku je do veľkej miery spôsobené tým, že spoločnosť Samsung prestala na európskom trhu používať svoje horšie čipy Exynos. V prípade modelu Galaxy S23 sa teraz na všetkých trhoch používa rýchlejšia a energeticky úspornejšia technológia spoločnosti Qualcomm.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Takto uškrtili iPhone!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -