Nedávno predstavený Samsung Galaxy S23 Ultra sa ešte ani nedostal na trh a už zaostáva za vlajkovou loďou firmy Apple. Nové benchmarky zariadenia naznačujú, že Apple má stále najrýchlejší mobilný procesor na svete so značným náskokom. Modely iPhone 14 Pro a 14 Pro Max jednoducho nemajú konkurenciu.

iPhone 14 Pro je stále na vrchole rebríčka

Podľa výsledkov jednojadrového výkonu v programe Geekbench, dosiahol Samsung Galaxy S23 Ultra skóre 1480 bodov, zatiaľ čo jeho najbližší konkurent v podobe iPhonu 14 Pro, dosiahol 1874 bodov. To naznačuje, že iPhone 14 Pro je v testoch s jedným jadrom o 21,02% rýchlejší ako Galaxy S23 Ultra.

Geekbench iPhone 14 Pro vs Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: CompareDial

Pokiaľ ide o viacjadrový výkon tak rozdiel je menší, no stále značný. S23 Ultra zaznamenal skóre 4584 v porovnaní so skóre 5384 v prípade iPhone 14 Pro. To znamená, že vlajkové zariadenie od Apple je vo viacjadrových testoch o 14,86% rýchlejšie ako najnovší prémiový model spoločnosti Samsung.

Geekbench iPhone 14 Pro vs Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: CompareDial

Zlepšenie výkonu v tomto roku je do veľkej miery spôsobené tým, že spoločnosť Samsung prestala na európskom trhu používať svoje horšie čipy Exynos. V prípade modelu Galaxy S23 sa teraz na všetkých trhoch používa rýchlejšia a energeticky úspornejšia technológia spoločnosti Qualcomm.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -