Napriek tomu, že budúca generácia iPhonov neprinesie žiadnu prevratnú revolúciu, niekoľko zaujímavých zmien predsa len nájdeme. Podľa nových správ sa potvrdil jeden z dohadov týkajúcich sa tlačidiel iPhonu 15. Dodávateľ spoločnosti Apple, ktorým je firma Cirrus Logic naznačuje, že modely z radu iPhone 15 Pro dostanú v budúcom roku haptické tlačidlá pre odomykanie a ovládanie hlasitosti.

V liste akcionárom tento mesiac texaská spoločnosť uviedla, že pokračuje v spolupráci so strategickým zákazníkom a očakáva, že na budúci rok uvedie na trh nový komponent HPMS v smartfónoch. HPMS sa vzťahuje na výkonné čipy so zmiešaným signálom, ktoré zahŕňajú haptické ovládače pre Taptic Engine. Nie je žiadnym tajomstvom, že táto technológia je určená práve pre jablkové smartfóny.

- Reklama -

Podľa vyjadrenia Johna Forsytha, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Cirrus Logic, budú tieto komponenty pripravené na použitie v druhej polovici 2023. To znamená, že firma ich pripravuje práve pre produkciu a následné uvedenie iPhonu 15.

iPhone 13 Pro tlačidlá hlasitosti
Zdroj: Appleinsider

Nové tlačidlá budú mať za úlohu poskytovať haptickú odozvu na simuláciu pocitu stlačenia tlačidiel bez toho, aby sa fyzicky pohybovali. Podobný systém je zavedený v prípade tlačidla Home Button na najnovšom iPhone SE alebo na trackpade na novších MacBookoch.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa však bude jednať o novinku určenú pre prémiové verzie iPhonov. Ako iste viete, Apple sa snaží čoraz viac prehlbovať rozdiely medzi štandardnými modelmi a Pro verziami, čo sa firme v konečnom dôsledku vypláca. Nové verzie Pro a Pro Max tak preto prinesú ešte väčšiu dávku inovácií, medzi ktoré patria aj tlačidlá s haptickou odozvou.

Reklama

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -