Napriek tomu, že budúca generácia iPhonov neprinesie žiadnu prevratnú revolúciu, niekoľko zaujímavých zmien predsa len nájdeme. Podľa nových správ sa potvrdil jeden z dohadov týkajúcich sa tlačidiel iPhonu 15. Dodávateľ spoločnosti Apple, ktorým je firma Cirrus Logic naznačuje, že modely z radu iPhone 15 Pro dostanú v budúcom roku haptické tlačidlá pre odomykanie a ovládanie hlasitosti.

Prečítajte si tiež  Apple skutočne plánuje MacBook Air s 15" obrazovkou. Vieme kedy ho predstaví

V liste akcionárom tento mesiac texaská spoločnosť uviedla, že pokračuje v spolupráci so strategickým zákazníkom a očakáva, že na budúci rok uvedie na trh nový komponent HPMS v smartfónoch. HPMS sa vzťahuje na výkonné čipy so zmiešaným signálom, ktoré zahŕňajú haptické ovládače pre Taptic Engine. Nie je žiadnym tajomstvom, že táto technológia je určená práve pre jablkové smartfóny.

Podľa vyjadrenia Johna Forsytha, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Cirrus Logic, budú tieto komponenty pripravené na použitie v druhej polovici 2023. To znamená, že firma ich pripravuje práve pre produkciu a následné uvedenie iPhonu 15.

iPhone 13 Pro tlačidlá hlasitosti
Zdroj: Appleinsider

Nové tlačidlá budú mať za úlohu poskytovať haptickú odozvu na simuláciu pocitu stlačenia tlačidiel bez toho, aby sa fyzicky pohybovali. Podobný systém je zavedený v prípade tlačidla Home Button na najnovšom iPhone SE alebo na trackpade na novších MacBookoch.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa však bude jednať o novinku určenú pre prémiové verzie iPhonov. Ako iste viete, Apple sa snaží čoraz viac prehlbovať rozdiely medzi štandardnými modelmi a Pro verziami, čo sa firme v konečnom dôsledku vypláca. Nové verzie Pro a Pro Max tak preto prinesú ešte väčšiu dávku inovácií, medzi ktoré patria aj tlačidlá s haptickou odozvou.

Reklama

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -