Pripravovaný iPhone 15 posunie výkon a efektivitu vo využívaní energie opäť na novú úroveň. Podľa správy portálu Nikkei Asia bude budúca generácia jablkových smartfónov vybavené najnovšími obrazovými snímačmi spoločnosti Sony. Táto zmena prinesie lepší výkon pri slabom osvetlení.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na pôsobivý koncept Apple Glass.

V porovnaní so štandardnými snímačmi zdvojnásobuje obrazový snímač Sony signál sýtosti v každom pixeli. Táto technológia mu umožňuje zachytiť viac svetla a obmedziť tak podexpozíciu a preexpozíciu. Tento efekt má vo výsledku za následok lepšie fotografie tváre alebo sledovaného objektu aj pri silnom protisvetle.

Spoločnosť Sony používa pre docielenie lepších fotiek polovodičovú architektúru, ktorá umiestňuje fotodiódy a tranzistory do samostatných vrstiev. Vďaka tomu je možné použitie väčšieho počtu fotodiód. Zatiaľ nie je jasné, či bude táto novinka dostupná pre celý modelový rad iPhone 15.

iPhone 15 Ultra
Zdroj: YouTube / 4RMD (snímka obrazovky)

Vzhľadom na iniciatívu spoločnosti Apple, v ktorej chce prehlbovať rozdiely medzi štandardnými a prémiovými verziami je možné predpokladať, že ju obdržia iba modely Pro a Pro Max.

Spomínaná technológia obrazového snímača Sony by sa pravdepodobne použila pre širokouhlý fotoaparát, ktorý spoločnosť Apple považuje ako hlavnú kameru iPhonu. Apple zvyčajne používa pre každý objektív inú technológiu a pre tento efekt by našla najväčšie využitie práve širokouhlá kamera.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -